Trump o kwarantannie: Umrze wiele osób, jeśli pozwolimy, by to trwało. Musimy wracać do pracy

Donald Trump chce, by Amerykanie wrócili do pracy do świąt wielkanocnych. W wywiadzie dla Fox News tłumaczył też, że "nie wyłącza się państwa", gdy przez grypę umierają tysiące osób. Podał też przykład: - W wypadkach drogowych ginie jeszcze więcej osób. Nie dzwonimy jednak do koncernów i nie nakazujemy im wstrzymania produkcji. Musimy wrócić do pracy.

W Stanach Zjednoczonych zmarło jak dotąd ponad 650 osób zakażonych koronawirusem. WHO ostrzega, że to właśnie USA mogą stać się kolejnym ogniskiem pandemii. Samych przypadków koronawirusa jest ponad 50 tysięcy. Kolejne stany wprowadzają dodatkowe ograniczenia, ale prezydent Donald Trump mówi o tym, by restrykcje i obostrzenia luzować.

Czytaj więcej: W USA już ponad 50 tys. zakażonych. WHO ostrzega. "Mogą być kolejnym epicentrum koronawirusa"

Trump: Ludzie umierają z powodu grypy, w wypadkach. Nie wyłączamy państwa

Donald Trump mówił we wtorek, że zniesienie surowych restrykcji związanych z epidemią koronawirusa w Stanach Zjednoczonych powinno być kwestią tygodni, a nie miesięcy. Amerykański prezydent wyraził przekonanie, że przedłużanie blokady gospodarki może być groźniejsze od samego wirusa.

W rozmowie z Fox News amerykański prezydent tłumaczył, że nie chce, by ot tak "wyłączono całe państwo". Wyraził też obawę, że takie odcięcie może wpłynąć na gospodarkę, a co za tym idzie - gdy koronawirus zniszczy gospodarkę, to przez USA przejdzie fala "tysięcy samobójstw".

Umierają tysiące osób rocznie z powodu grypy. Nie wyłączamy państwa. W wypadkach drogowych ginie jeszcze więcej osób. Nie dzwonimy jednak do koncernów i nie nakazujemy im wstrzymania produkcji. Musimy wrócić do pracy

- mówił Donald Trump.

Zobacz wideo Szumowski: Rozważamy wprowadzenie szybszych testów, ale mogą być one mniej dokładne

Trump o kwarantannie: Wiele osób umrze, jeśli pozwolimy, by to trwało

Wielokrotnie zaznaczał też, że kraj chce wrócić do normalnej pracy i funkcjonowania, a obecnemu lockdownowi daje "dwa tygodnie".

Prezydent USA opowiadał też o swoich oczekiwaniach w sprawie poprawy sytuacji. Jak stwierdził, byłby zachwycony, gdyby państwo wyszło z lockdownu (nazwał to "otwarciem kraju") do świąt wielkanocnych.

O kwarantannie i różnych środkach bezpieczeństwa powiedział natomiast, że przez nie umrze więcej osób niż przez samego koronawirusa:

Wielu ludzi, moim zdaniem więcej ludzi, umrze, jeśli pozwolimy, by to trwało (lockdown, czy też odgórne wstrzymanie produkcji, kwarantanna -red.). Musimy wrócić do pracy.
Więcej o:
Komentarze (292)
Pandemia koronawirusa. Donald Trump o kwarantannie: Umrze wiele osób, jeśli pozwolimy, by to trwało
Zaloguj się
 • peterjk

  Oceniono 49 razy 39

  Niestety, mamy czasy politycznych idiotów, w tak trudnym okresie zginie wielu ludzi przez niekompetencję, ignorancję i przedkładanie zysków na Wall Street nad bezpieczeństwo ludzi. Trump wciaż żyje w innej rzeczywistości. W US może być prawdziwa hekatomba, na dodatek wielu ludzi nie ma odpowiedniego ubezpieczenia, co sprawi, że nawet gdy wyzdrowieje to będą bankrutami. I faktycznie mur z Meksykiem się przyda, ale bardziej Meksykowi, który nie będzie wpuszczał szukających schronienia Amerykanów.

 • ajk_gierki

  Oceniono 55 razy 35

  ech Donald, przestań gadać tylko daj dobry przykład i odwiedź kilka szpitali zakaźnych w Nowym Jorku

 • szwampuch58

  Oceniono 54 razy 32

  niech tam ktorys w tej a Ameryce rzeknie temu Narcyzowi bo moze nie wie:wypadki samochodowe nie sa zarazliwe

 • cozano

  Oceniono 37 razy 25

  Ciekawych czasów dożyliśmy, gdzie totalitarny rząd komuchów w Chinach bardziej się przejmuje zdrowiem i życiem sobie poddanych niż prezydedent USA o swoich obywateli.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 30 razy 20

  Trampkowi mina zrzedła, to widocznie i rura mu zmiękła. Nie dziwota: aktywa mu topnieją...

 • e.duticalo

  Oceniono 29 razy 19

  Noooo, USA wybrało sobie jeszcze "fajniejszego" prezydenta niż Polacy! :(

 • jaja-kaczora

  Oceniono 25 razy 19

  Tak to jest jak swinie i chamy dorwa sie do KORYTA i do wladzy , za nic smrodu z nich sie nie pozbedziesz a i sloma w gumiakach tez na zawsze zostanie, powiedzial furman Otto z Tworkowa

 • magda_breslau

  Oceniono 31 razy 17

  Ameryka nie bedzie nam w stanie pomoc, jesli bedziemy od niej potrzebowali. NATO jest zagrozone. Polska musi pozostac w Europie, chociaz Oko Saurona patrzy, a Partia robi wszystko, by relacje z Unia zepsuc.

  25 krajow Unii pomaga sobie w czasie plagi wysylajac tony sprzetu. My spoznilismy sie z zamowieniem. Mail nie poszedl.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX