W USA już ponad 50 tys. zakażonych. WHO ostrzega. "Mogą być kolejnym epicentrum koronawirusa"

Stany Zjednoczone mogą być kolejnym epicentrum pandemii koronawirusa - ostrzega Światowa Organizacja Zdrowia. Obecnie najwięcej nowych zakażeń oraz zgonów notuje się w Europie - przede wszystkim we Włoszech i w Hiszpanii. Jednak w USA liczba nowych przypadków sukcesywnie rośnie. Zakażonych jest już ponad 50 tysięcy osób.

Według danych amerykańskiego Uniwersytetu Johna Hopkinsa, liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa na świecie wynosi  obecnie ponad 18 tysięcy, a liczba zakażonych - 410 tysięcy. Najtragiczniejsze żniwo wirus zbiera obecnie w Europie, zwłaszcza we Włoszech, gdzie w ciągu ostatniej doby zmarły 743 osoby, a liczba śmiertelnych ofiar wynosi już ponad 6800. Bardzo zła jest także sytuacja w Hiszpanii, gdzie zanotowano ponad pół tysiąca zgonów. Przybywa też ofiar we Francji, Wielkiej Brytanii i Holandii.

Zobacz wideo Igrzyska w Tokio przełożone. "Słuszna i odpowiedzialna decyzja"

WHO ostrzega Stany Zjednoczone. "Mogą być kolejnym epicentrum"

Rzeczniczka WHO na konferencji prasowej w Genewie poinformowała, że choć obecnie najgorsza sytuacja epidemiologiczna jest w Europie, to wkrótce "epicentrum pandemii mogą stać się Stany Zjednoczone". W USA liczba zakażonych lawinowo rośnie - w ciągu ostatniej doby zmarło ponad 100 osób, a w całym kraju jest już ponad 650 ofiar. Łącznie w USA zakażonych jest już 50 tysiące osób. Najwięcej przypadków koronawirusa odnotowano w stanie Nowy Jork - tam tylko w ciągu ostatniej doby zmarły 53 osoby (łącznie koronawirus spowodował już śmierć 210 mieszkańców Nowego Jorku).

- Obecnie widzimy bardzo duże przyspieszenie pojawiania się nowych przypadków w Stanach Zjednoczonych, więc potencjalnie możliwe, że USA staną się nowym epicentrum pandemii - przyznała Harris, cytowana przez "The Guardian".

W związku z pandemią kolejne kraje wydają nakazy pozostania w domach. Całkowity zakaz wychodzenia, a także zamknięcie wszystkich sklepów, biur czy szkół zaczyna właśnie obowiązywać w liczących niemal półtora miliarda osób Indiach. W Turcji przestrzegania zakazów będzie pilnować wojsko, a w Jordanii zapanował chaos po tym, jak tłumy stanęły w kolejkach do mobilnych punktów sprzedaży pieczywa. Wcześniej zamknięto wszystkie sklepy.

Więcej o:
Komentarze (34)
WHO ostrzega Stany Zjednoczone. "Mogą być kolejnym epicentrum koronawirusa"
Zaloguj się
 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 20 razy 14

  Jak się u nich rozbuja, to zlikwidują wizy dla lekarzy nawet z Iranu.

 • el.pistolero

  Oceniono 18 razy 6

  Tytułowa fotka - wszyscy w maseczkach. U nas wszyscy chojracy, pokasłujący innym w twarz lub w łapę, którą podają pieniądze lub łapią za produkty w skalpach. Skończymy jak Włosi czy Hiszpanie.

 • prizes szatni hotelowej

  Oceniono 5 razy 5

  50000 jak na taki naród wydaje się niedużo, lcz z tych 50 000( słuchając ostatnich słów Trumpa) kwestia czasu i zrobi się pół miliona, a wtedy już nie będzie tak kolorowo

 • cmok_wawelski

  Oceniono 20 razy 4

  USA, lotnisko Newark. 2020-03-24 Terminal FedEx-u gdzie robota az huczy dlatego, ze Fedex przejal cargo, ktore wozily linie. Pracownicy na poszczegolne zmiany przyjezdzaja na sluzbiwy parking. Potem autobus i przejscie przez security - jak na terminalach pasazerskich. NIKT nie sprawdza zadnej temperatury, nikt nie ma maseczek, rekawiczek, nie dzieje sie nic innego niz zwykle gdzie pracownicy w plastikowych miskach, ktorych nikt nie odkaza wkladaja portfele, klucze itd.
  Stamtad potem tysiace paczek jada ciezarowkami w Ameryke. Dzien jak codzien.
  Dodam, ze szef Fedexu, Fred Smith CEO, to dobry znajomy i darczyncza Trumpa.

 • niepisaty_wyksztalciuch

  Oceniono 19 razy 3

  I po Trumpie a być może i po supermocarstwie. Jeszcze chińska dyktatura będzie im przysyłać sprzęt i lekarzy

 • expert325

  Oceniono 4 razy 2

  The Traveling EPI

 • stop_pis

  Oceniono 5 razy 1

  Jak to leciało?
  "Kto pod kim dołki kopie..."
  No to będą mieli teraz "Zemstę nietoperza"...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX