Włochy. Ponownie wzrosła liczba zgonów z powodu koronawirusa. W ciągu ostatniej doby zmarły 743 osoby

Liczba ofiar śmiertelnych epidemii koronawirusa we Włoszech wzrosła we wtorek do 6820 - podała agencja Reutera. Odnotowano ponowny wzrost liczby zgonów w porównaniu do poprzedniego dnia - w ciągu ostatniej doby zmarły 743 osoby, a tym aż 400 w samej Lombardii. Władze poinformowały za to o spadku nowych zachorowań.

Szef włoskiej Agencji Ochrony Ludności poinformował, że w ciągu ostatniej doby zmarły 743 osoby. To więcej niż w ciągu ostatnich dwóch dni - w poniedziałek zmarły 602 osoby, a w niedzielę 650. Mówiono o przełomie i o nadziei na to, że liczba ofiar koronawirusa zacznie od tego momentu sukcesywnie spadać.

Zobacz wideo Włoscy policjanci klaszczą w podzięce dla lekarzy i pielęgniarek

Włochy. Już blisko 7 tysięcy ofiar śmiertelnych koronawirusa

Jak podaje agencja Reutera, minionej doby liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem we Włoszech wzrosła do 69 176 osób. Włoskie służby przekazały, że do 8 326 wzrosła liczba osób, które wyzdrowiały. Jest też o 170 mniej nowych przypadków zachorowań, niż poprzedniego dnia. Łącznie we Włoszech koronawirusem zakażonych jest ponad 50 tysięcy osób.

"Dziś znowu mniej zachorowań we Włoszech. Potwierdzono 3612 nowych zakażonych. Jednak znowu więcej osób zmarło. Odnotowano 743 zgonów w ciągu ostatniej doby" - relacjonuje Magdalena Wolińska, korespondentka TVP w Rzymie i Watykanie.

Na intensywnej terapii we włoskich szpitalach przebywa obecnie 3 396 osób. W Lombardii, która jest regionem najbardziej dotkniętym przez epidemię, odnotowano minionej doby aż 400 zgonów.

Więcej o: