Próbna matura i egzamin ósmoklasisty odbędą się zdalnie. MEN: Nie ma decyzji o przeniesieniu egzaminów

Ministerstwo Edukacji Narodowej chce, by Centralna Komisja Egzaminacyjna przeprowadziła przez internet próbne egezminy ósmoklasisty i próbne matury - wynika z ustaleń reportera RMF FM. Mają się one odbyć pod koniec marca i na początku kwietnia. MEN podkreśla, że decyzja o zdalnym przeprowadzeniu właściwych egzaminów ani przesunięciu ich terminu nie zapadła.

Ministerstwo Edukacji Narodowej zwróciło się do Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z wnioskiem o przeprowadzenie zdalnie próbnych egzaminów ósmoklasisty i próbnych matur - podaje RMF FM.

Próbna matura i egzamin ósmoklasisty odbędą się zdalnie

Próbny egzamin ośmoklasisty ma się odbyć w dniach od 30 marca do 1 kwietnia, natomiast próbna matura - od 2 kwietnia do 8 kwietnia. Informację o zdalnym przeprowadzeniu testów potwierdziła rzeczniczka ministerstwa edukacji, Anna Ostrowska.

Chcemy dać szansę uczniom, aby mimo obecnej sytuacji, mogli przeprowadzić próbny egzamin, mogli wziąć udział w tych egzaminach. Chcemy też zaangażować w to nauczycieli, którzy będą w stanie ocenić te zadania

- powiedziała w rozmowie z RMF FM. Jak dodała, próbne testy i matury "mają być okazją dla ćwiczeń dla uczniów". Zaznaczyła przy tym, że "nie chodzi o próbę zorganizowania właściwych egzaminów przez internet". Podkreśliła również, że "nie zapadła decyzja o przeniesieniu właściwych egzaminów" na późniejszy termin w związku z sytuacją epidemiologiczną.

W dniu egzaminów na stronach Centralnej Komisji Edukacyjnej mają się pojawić się arkusze egzaminacyjne.

Szkoły i placówki oświatowe w związku z sytuacją epidemiologiczną zostały zamknięte do 10 kwietnia. Egzamin ósmoklasisty jest planowany na dni 21 do 23 kwietnia, a matury mają się rozpocząć 4 maja.

Więcej o: