Ministerstwo zdrowia: Mamy 25 nowych przypadków koronawirusa. Łącznie już 799 zakażonych

Jest 25 nowych przypadków koronawirusa - poinformował we wtorek po południu resort zdrowia. Łącznie w Polsce odnotowano 799 przypadków zakażenia. Zmarło 9 osób.

We wtorek po godzinie 14 ministerstwo zdrowia poinformowało, że w Polsce potwierdzono 25 nowych przypadków koronawirusa. Nowe potwierdzone przypadki to dziesięciu pacjentów z województwa małopolskiego, 8 z dolnośląskiego, 6 z lubelskiego i jeden z kujawsko-pomorskiego.

Koronawirus. W Polsce już 799 przypadków zakażenia

Jak dotąd w Polsce odnotowano 799 przypadków koronawirusa, 9 osób zmarło. We wtorek resort zdrowia poinformował łącznie o 50 nowych przypadkach zachorowań i jednym przypadku śmiertelnym. Zmarł proboszcz jednej z parafii w województwie lubelskim - miał 68 lat.

We wtorek rząd wprowadził kolejne ograniczenia, które mają pomóc w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa - dotyczą one przemieszczania się i zgromadzeń, obowiązywać będą od 24 marca do 11 kwietnia. Za złamanie ograniczeń będą kary od mandatu do nawet 5 tysięcy złotych.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że zakaz wychodzenia z domów obowiązuje poza koniecznymi sytuacjami, jak wyjście do pracy, sklepu, czy apteki. Nie dotyczy on także wolontariuszy, którzy pomagają np. seniorom. Przemieszczać się można tylko w grupie dwuosobowej, jednakże obowiązek ten nie obejmuje rodzin. Ograniczona zostaje także liczba pasażerów w transporcie zbiorowym. W środkach komunikacji zbiorowej będzie mogła być tylko połowa osób względem wszystkich miejsc siedzących.

Nowe przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Możliwe są tylko spotkania z członkami najbliższej rodziny, a także z osobami, z którymi pozostaje się w stałym pożyciu oraz tym, którym się pomaga. Regulacja obejmuje też kościoły - ograniczono liczbę osób podczas nabożeństw i obrzędów do pięciu osób, nie licząc tych, które je sprawują.

Zobacz wideo Premier ogłasza zakaz wychodzenia z domu poza niezbędnymi sytuacjami, a także ograniczenia w poruszaniu się w komunikacji publicznej
Więcej o: