Panama: nie żyje 13-latka zakażona koronawirusem. To jedna z najmłodszych ofiar COVID-19

Ministerstwo Zdrowia Panamy potwierdziło śmierć 13-latki, która była zakażona koronawirusem. Jest to jedna z najmłodszych, o ile nie najmłodsza, ofiara wirusa na świecie.

Jak podaje "Guardian", w Panamie zmarła jedna z najmłodszych ofiar koronawirusa. Jest nią 13-latka, która kilka dni temu została przyjęta do szpitala zakaźnego z objawami zakażenia SARS-CoV-2.

13-latka z Panamy jedną z najmłodszych ofiar koronawirusa na świecie

"Po badaniach lekarze potwierdzili, że zgon dziewczynki nastąpił w wyniku niewydolności układu oddechowego spowodowanego powikłaniami COVID-19" - cytuje z kolei panamskich urzędników Al Jazeera. Żadne dodatkowe informacje na temat zmarłej 13-latki nie zostały udostępnione.

Ministerstwo Zdrowia kraju przypomina, że chociaż osoby starsze i przewlekłe chore, narażone są na najgroźniejsze powikłania infekcji, to także osoby młode muszą podjąć wszystkie środki ostrożności, by zmniejszyć ryzyko zakażenia. Po informacjach, że na plażach gromadzą się młodzi ludzie, Panama zdecydowała się wprowadzić godzinę policyjną.

Zobacz wideo Szumowski: Rozważamy wprowadzenie szybszych testów, ale mogą być one mniej dokładne

Zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) do tej pory nie odnotowano przypadku śmierci wywołanej zakażeniem koronawirusm u dzieci w wieku do 10 lat. Wcześniej w Chinach z powodu COVID-19 zmarła osoba, która nie miała jeszcze 20 lat.

Al Jazeera informuje, że wśród najmłodszych pacjentów zakażonych koronawirusem, w najcięższym stanie znajduje się jeszcze 12-latek z Georgii w Stanach Zjednoczonych. Chłopiec podłączony jest do respiratora. Według danych Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób aż 38 proc. pacjentów hospitalizowanych z powodu koronawirusa w USA to pacjenci w wieku od 20 do 53 lat.

Więcej o: