Burmistrz Helu chce zakazu wjazdu na Półwysep Helski. "Codziennie widzimy sznury samochodów"

Burmistrz Helu Mirosław Wądołowski zwrócił się do wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha o wprowadzenie czasowego ograniczenia i zakazu wjazdu dla turystów na Półwysep Helski. - Dajmy czas przygotować się nam do sezonu i dajcie państwo czas sobie, żebyście za dwa, góra trzy miesiące wypoczęci, zdrowi i szczęśliwi mogli do nas przyjechać i nas odwiedzić - apeluje samorządowiec.

"Informuję, że wystosowałem pismo do Wojewody Pomorskiego [Dariusza Drelicha - red.] w sprawie wprowadzenia czasowego ograniczenia i zakazu wjazdu na Półwysep Helski dla osób przyjeżdżających w celach turystycznych i rekreacyjnych" - ogłosił burmistrz Helu Mirosław Wądołowski w komunikacie opublikowanym przez urząd miasta.

Samorządowiec zwrócił się także do Komendanta Powiatowego Policji w Pucku o wyciąganie konsekwencji wobec tych osób, które wynajmują pokoje turystom.

- Niestety, pomimo apeli o ograniczenie aktywności i pozostawanie w domach, obserwujemy duży ruch pojazdów z całej Polski, przybywających na nasz teren - komentuje burmistrz Helu w umieszczonym w sieci nagraniu. - Codziennie widzimy sznury samochodów przyjeżdżających na półwysep, przyjeżdżających do Helu - dodaje.

Zobacz wideo Czy prezydent powinien zostać w Pałacu? Ocenia Sz. Hołownia

"My was, drodzy turyści potrzebujemy"

- [Turyści - red.] spacerują, odwiedzają sklepy i inne placówki usługowe, ale to przecież okres, kiedy zamknięte są restauracje, puby, bary, muzea i inne atrakcje. To nie okres, kiedy kwitnie, rozwija się turystyka, ten okres dopiero przed nami. Dajmy czas przygotować się nam do sezonu i dajcie państwo czas sobie, żebyście za dwa, góra trzy miesiące wypoczęci, zdrowi i szczęśliwi mogli do nas przyjechać i nas odwiedzić - mówi Mirosław Wądołowski.

- Mój apel, moja prośba nie jest spowodowana jakimkolwiek działaniem przeciwko turystom, turystyce. My żyjemy dzięki turystyce, my was, drodzy turyści, potrzebujemy, ale to czas podejmowania trudnych decyzji, trudnych inicjatyw, pomóżmy samym sobie, zostańmy wszyscy w domach, dajmy czas na to, żeby epidemia wyszła z naszego kraju, żeby się zakończyła. Wtedy zapraszam wszystkich

- podkreśla burmistrz.

Na razie nie wiadomo, jak do wniosku burmistrza Helu ustosunkuje się wojewoda pomorski.

"Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku otrzymał pismo od burmistrza Helu. Zostanie na nie udzielona odpowiedź, która wyjaśni kwestie poruszane w korespondencji" - informuje w przesłanym portalowi Gazeta.pl  komentarzu Biuro Prasowe.

Koronawirus w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek przed południem o ośmiu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarła kolejna, dziewiąta zakażona osoba.

Łącznie w Polsce zakażonych koronawirusem zostały 774 osoby (dane na wtorek, godz. 13).

Więcej o:
Komentarze (40)
Burmistrz Helu chce zakazu wjazdu na Półwysep Helski. "Codziennie widzimy sznury samochodów"
Zaloguj się
 • niko8472

  Oceniono 15 razy 11

  To na Helu jest rezydencja Prezydenta RP? Oczywiście że nie powinien nikt tam wjeżdżać! Jeszcze Andrzeja nam zarazi.

 • ks-t

  Oceniono 8 razy 8

  POdajcie może ile testów wykonano w Świętokrzyskim i podaskim a także to że lekarz nie może zawnioskowac o wykonanie testu. Każdorazowo musi się zgodzić dyrektor z PISowskiego nadania. Liczba zachorowań jest na bieżąco kontrolowana z Nowogrodzkiej.

 • owca888

  Oceniono 10 razy 6

  Bardzo mądra prośba.
  Niestety Drelich to piss.niedocof, a głupcy na błędach się nie uczą.
  Pamiętamy, jak po huraganie w 2018, w którym zgninęło kilkoro harcerzy, stwierdził, że " nie będzie wzywał wojska "do zamiatania liści".

 • vader2010

  Oceniono 7 razy 5

  a dlaczego tylko do Helu? a ja nie chcę wpuszczać nikogo do mojej wiochy?

 • expert325

  Oceniono 11 razy 5

  zdrowia i sezonu dla pięknego Helu

 • Lolo Manlo

  Oceniono 4 razy 4

  Pozdrowienia dla wspaniałych ludzi pracujących w stacji morskiej UG w Helu i mieszkańców tego polskiego raju! Mam nadzieję,że jeszcze będę mógł tam zawitać... niech żyje Hel

 • plastikpiokio

  Oceniono 6 razy 4

  a czy ten burmistrzunio z pcimia aktualnie w orlenie kiedy zakaże wjazdu na tę góreczkę ????

 • woland7

  Oceniono 12 razy 4

  Hel prawem Seby i Karyny!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX