Koronawirus w Radomiu: w szpitalu zmarł zakażony 79-latek. To już 10. ofiara COVID-19 w Polsce

W Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu zmarł 79-letni pacjent zakażony koronawirusem. Mężczyzna zakaził się w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą, gdzie był wcześniej leczony.

- W nocy z 23 na 24 marca zmarł 79-letni pacjent oddziału obserwacyjno-zakaźnego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego z zakażeniem koronawirusem - poinformowała "Wyborczą" rzeczniczka miejskiego szpitala w Radomiu Elżbieta Cieślak. Jest to 10. ofiara koronawirusa w Polsce i druga w województwie mazowieckim.

W szpitalu w Radomiu zmarł 79-letni pacjent zakażony koronawirusem

79-letni pacjent miał choroby współistniejące. Mieszkaniec gminy Odrzywół w sobotę 21 marca został przewieziony do Radomia ze szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą. Mężczyzna był jednym z pacjentów, który zakaził się koronawirusem podczas pobytu w placówce.

Zobacz wideo Łukasz Szumowski: Niestety, najgorsze jeszcze przed nami

W miniony weekend pacjenci szpitala w Nowym Mieście zostali ewakuowani do innych placówek, m.in. do szpitala MSWiA w Warszawie po tym, jak u 15 pracowników i 12 pacjentów stwierdzono zakażenie koronawirusem. Na razie szpital pozostaje zamknięty, nie wiadomo też, jakie było pierwotne źródło zakażenia.

Najpierw podejrzewano, że pierwszą zakażoną była pielęgniarka. Później starosta grójecki Krzysztof Ambroziak podał, że infekcja szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą mogła zacząć się od pacjentki leczonej tam na zapalenie płuc.

Jak informuje portal echodnia.eu w tej chwili w gminie Odrzywół, która liczy nieco ponad 3700 mieszkańców, aż sześć osób zakażonych jest koronawisusem. Wszyscy to byli pacjenci szpitala w Nowym Mieście lub pracownicy służby zdrowia na co dzień pracujący w szpitalach w powiecie grójeckim. Stan 2-3 tych chorych lekarze oceniają jako ciężki.

"Aktualnie w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym przebywa 13 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. 13 kolejnych osób w szpitalnych izolatkach czeka na wyniki testów" - napisał z kolei prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Więcej o:
Komentarze (76)
Koronawirus w Radomiu: w szpitalu zmarł zakażony 79-latek. To już 10. ofiara COVID-19 w Polsce
Zaloguj się
 • znow_ja

  Oceniono 49 razy 43

  Dlatego nie dbajcie nadal o pracowników opieki zdrowotnej, nie chrońcie ich, skąpcie rękawiczek i maseczek, a za posty opisujące rzeczywistość wyrzucajcie z pracy.

 • simbla

  Oceniono 33 razy 27

  Szpital w Nowym Mieście... Czy to nie tam grasuje pewien wicemarszałek Senatu, Stanisław K.?

 • gio0102

  Oceniono 24 razy 20

  Karczewski zrobił ustawkę w tym szpitalu, miał tam rzekomo pomagać. Ewakuowal znajomka do szpitala MSWiA a reszta do Radomia, tak? A dziś siedzi w domu i nadal wyrzyguje swoje frustracje ex-marszałka ;) w tvpinfo-szambo. Jak szpital zamknięty w Nowym Mieście, to niech pomaga w warszawskich szpitalach (choć na pewno nie był dobrym lekarzem -widać po osobowości).

 • earthboundmisfit

  Oceniono 22 razy 20

  I tak niestety będzie. Pracownikom szpitali brakuje sprzętu ochronnego, a jak pielęgniarka z Nowego Targu o tym napisała w sieci, to ją pisowski szef wywalił z pracy.

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 22 razy 20

  "... infekcja w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą mogła zacząć się od pacjentki leczonej tam na zapalenie płuc ..."
  Mogła? To znaczy do tej pory nie wiedzą????!!!!! No ale skąd mogą wiedzieć, pacjentkę z koronawirusem leczyli na zapalenie płuc. Dobrze że nie na wrzody żołądka.

 • mer-llink

  Oceniono 24 razy 20

  Pan KArczewski Stanisław ledwie przyjechał do szpitala w Nowym Mieście, to od razu wybuchła epidemia....
  I pan KArczewski Stanisław mógł sobie spokojnie z tego szpitala w Nowym Miescie odjechać.
  "Przypadek? NIe sądzę."

 • borek-skorek

  Oceniono 32 razy 20

  Jeśli większość zakażeń jest rozprzestrzeniany w szpitalach to kogo należy za to winić jak nie rząd?

 • zdzislaw.kura

  Oceniono 16 razy 16

  79 miał choroby wspolistniejace, litosci, 90% ludzi po 60 boryka się z chorobami.

  w 2016 na zapalenie pluc zmarło 137 tys w UE.

  Od stycznia wszyscy wiedza, ze chiny borykaja sie z zapaleniem pluc powodowanym przez nieznany wiurs i co? NIC....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX