Koronawirus w Radomiu: w szpitalu zmarł zakażony 79-latek. To już 10. ofiara COVID-19 w Polsce

W Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu zmarł 79-letni pacjent zakażony koronawirusem. Mężczyzna zakaził się w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą, gdzie był wcześniej leczony.

- W nocy z 23 na 24 marca zmarł 79-letni pacjent oddziału obserwacyjno-zakaźnego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego z zakażeniem koronawirusem - poinformowała "Wyborczą" rzeczniczka miejskiego szpitala w Radomiu Elżbieta Cieślak. Jest to 10. ofiara koronawirusa w Polsce i druga w województwie mazowieckim.

W szpitalu w Radomiu zmarł 79-letni pacjent zakażony koronawirusem

79-letni pacjent miał choroby współistniejące. Mieszkaniec gminy Odrzywół w sobotę 21 marca został przewieziony do Radomia ze szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą. Mężczyzna był jednym z pacjentów, który zakaził się koronawirusem podczas pobytu w placówce.

Zobacz wideo Łukasz Szumowski: Niestety, najgorsze jeszcze przed nami

W miniony weekend pacjenci szpitala w Nowym Mieście zostali ewakuowani do innych placówek, m.in. do szpitala MSWiA w Warszawie po tym, jak u 15 pracowników i 12 pacjentów stwierdzono zakażenie koronawirusem. Na razie szpital pozostaje zamknięty, nie wiadomo też, jakie było pierwotne źródło zakażenia.

Najpierw podejrzewano, że pierwszą zakażoną była pielęgniarka. Później starosta grójecki Krzysztof Ambroziak podał, że infekcja szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą mogła zacząć się od pacjentki leczonej tam na zapalenie płuc.

Jak informuje portal echodnia.eu w tej chwili w gminie Odrzywół, która liczy nieco ponad 3700 mieszkańców, aż sześć osób zakażonych jest koronawisusem. Wszyscy to byli pacjenci szpitala w Nowym Mieście lub pracownicy służby zdrowia na co dzień pracujący w szpitalach w powiecie grójeckim. Stan 2-3 tych chorych lekarze oceniają jako ciężki.

"Aktualnie w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym przebywa 13 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. 13 kolejnych osób w szpitalnych izolatkach czeka na wyniki testów" - napisał z kolei prezydent Radomia Radosław Witkowski.