Adam Bielan o przełożeniu wyborów z powodu epidemii koronawirusa: To zniszczy stabilność polityczną

Rzecznik sztabu Andrzeja Dudy nadal przekonuje, że nie ma powodu, by zmienić datę wyborów prezydenckich. - Warunkiem walki z epidemią, potem z jej skutkami, czyli kryzysem gospodarczym, będzie stabilność polityczna. Odkładanie wyborów i przedłużanie kadencji obecnego prezydenta tę stabilność zniszczą - stwierdza w rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie".

Adam Bielan w rozmowie z dziennikiem przyznaje, że inaczej wyobrażał sobie kampanię Andrzeja Dudy. Jak podkreśla, prezydent "wyraźnie zaznaczył, że podstawą jego kampanii ma być bardzo intensywny objazd kraju tzw. dudabusem".

Epidemia koronawirusa a wybory. Bielan: Należy je przeprowadzić 10 maja

Andrzej Duda objeżdżał Polskę zarówno w kampanii pięć lat temu, jak i podczas całej kadencji. Bardzo mu zależało na bezpośrednim kontakcie z wyborcami, to dawało mu energię i okazję do rozmowy na temat tego, co w Polsce należy jeszcze zmienić - podkreślił rzecznik sztabu. Jak dodaje, na spotkania z Andrzejem Dudą przychodziło "najwięcej ludzi". Bielan podkreśla, że sztab obecnie urzędującego prezydenta był pierwszym, który zawiesił bezpośrednie spotkania z wyborcami. - Czy to się zmieni? Wszystko zależy od sytuacji epidemicznej w Polsce. Czekamy na pozytywne efekty dość zdecydowanych działań wprowadzonych przez rząd - mówi.

Zobacz wideo Fogiel o możliwości solidarnego wycofania kandydatów opozycji

Bielan przekonuje, że wybory prezydenckie powinny odbyć się zgodnie z planem. - Warunkiem walki z epidemią, potem z jej skutkami, czyli kryzysem gospodarczym, będzie stabilność polityczna. Odkładanie wyborów i przedłużanie kadencji obecnego prezydenta tę stabilność zniszczą. Jeśli wybory będą mogły być przeprowadzone, to należy je przeprowadzić 10 maja - powiedział.

Więcej o:
Komentarze (586)
Koronawirus. Adam Bielan o przełożeniu wyborów z powodu epidemii: To zniszczy stabilność polityczną
Zaloguj się
 • drwoy

  Oceniono 126 razy 118

  Idiota i cwaniak. A do pierwszego szanownej małżonce już starcza? Niedługo przyjdzie zapłacić za działanie na szkodę własnego kraju.

 • szaja25

  Oceniono 119 razy 113

  "przedłużanie kadencji obecnego prezydenta tę stabilność zniszczą"

  Tu się akurat zgadzamy.

 • obywalet

  Oceniono 89 razy 83

  Ktokolwiek nawołuje do wyborów w maju powinien być z urzędu ścigany przez Komisje do Zbrodni Przciw Narodowi Polskiemu!

 • amuzc

  Oceniono 78 razy 68

  jakim trzeba być kretynem aby tak powiedzieć?
  Takim jakim jest jego pan.

 • frank1961

  Oceniono 56 razy 52

  dla Kaczyńskiego i jego marionetek "stabilność polityczna" znaczy PIS przy korycie.
  Zapamiętamy to...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX