Hołownia w Gazeta.pl: Trwa teatr iluzji. PiS mówi, że coś szykuje i że to na pewno będzie dobre

Gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl jest kandydat na prezydenta Szymon Hołownia. Rozmowę prowadzi Łukasz Rogojsz. Serdecznie zapraszamy!

- Trwa teatr iluzji. PiS mówi, że coś szykuje i że to na pewno będzie dobre. Jak się okazuje, że coś spotyka się ze złym społecznie przyjęciem, to prezydent Duda dzwoni zaniepokojony do premiera Morawieckiego i mówi: "Mateusz, jeszcze o tych trzeba się zatroszczyć, tu jeszcze dwa miliardy dorzuć, tu jeszcze musimy popracować". Jak dobry ojciec, który nad wszystkim czuwa. Skutek jest taki, że minęło wiele dni, a rozwiązań nadal nie ma. Jesteśmy w tyle za wszystkimi znaczącymi państwami Europy - mówi w Porannej Rozmowie Gazeta.pl Szymon Hołownia. Jak podkreśla kandydat na prezydenta, "rośnie niepokój tysięcy Polaków, którzy przestali zarabiać".

Szymon Hołownia: Wchodzimy coraz w ryzyko związane z ustrojem państwa

- Skończyło się życie, które znali, a my z każdym kolejnym dniem wchodzimy coraz bardziej w ryzyko związane z ustrojem naszego państwa. Podobno ma być Sejm w piątek, pytanie, kiedy zbierze się Senat, bo przecież jeśli ustawy zostaną uchwalone, to muszą przejść przez Senat, a później wrócić do Sejmu, więc pytanie, czy będziemy mieć tylu posłów, tylu pracowników - powiedział.