Koronawirus. Tusk o wyborach prezydenckich: To może kosztować zdrowie i życie tysięcy obywateli

- Nie pójdę na wybory, jeśli będę sądził, że to może spowodować zakażenie tych, którzy idą wybierać, tylko dlatego, że pan Kaczyński uznaje, że to jest bezpieczne - mówił w TVN24 przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk.

Były premier i były szef Rady Europejskiej, obecnie przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk skomentował w "Kropce nad i" w TVN24 wypowiedź prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził, że "przeprowadzenie wyborów prezydenckich w terminie jest dzisiaj całkowicie możliwe".

Donald Tusk zwrócił uwagę, że "autorem tego przekazu jest ktoś, kto nie ma formalnej władzy". Dodał, że Jarosław Kaczyński "nie ponosi żadnej formalnej odpowiedzialności" za namawianie do organizowanie wyborów prezydenckich.

- Nie jest to zachowanie czy działanie, które można by nazwać etycznym i odpowiedzialnym - ocenił Donald Tusk.

Szef Europejskiej Partii Ludowej stwierdził, "ktoś może chcieć zorganizować wybory w Polsce i to może kosztować zdrowie i życie setek, a może tysięcy obywateli". - Zupełnym skandalem byłoby, gdyby w dodatku decydował o tym ktoś, kto nie ponosi żadnej ustrojowej, politycznej, osobistej odpowiedzialności - wskazał.

Zaznaczył jednocześnie, że przesunięcie terminu wyborów prezydenckich będzie oznaczało, że prezydent Andrzej Duda przez kolejne miesiące pozostanie głową państwa. - Nie ma problemu politycznego, PiS niczego nie ryzykuje. Ten upór jest dla mnie zupełne niezrozumiały - stwierdził Donald Tusk.

Zobacz wideo Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel o możliwości solidarnego wycofania kandydatów opozycji z wyborów prezydenckich

Koronawirus w Polsce i na świecie

W Polsce stwierdzono dotychczas 749 przypadków koronawirusa, osiem osób zmarło (stan na wtorek, godz. 7).

Na całym świecie zakażeniu uległo ponad 380 tys. osób, zmarło ponad 16,5 tys. chorych. Odnotowano też ponad 100 tys. wyzdrowień.

Więcej o:
Komentarze (173)
Koronawirus. Tusk o wyborach prezydenckich: To może kosztować zdrowie i życie tysięcy obywateli
Zaloguj się
 • Andrzej Cz-cz

  Oceniono 27 razy 11

  Ile z 2 mld. na TVPis poszło na internetowe trolle? Chyba sporo, bo są wyjątkowo aktywne.

 • limonader

  Oceniono 28 razy 10

  Tu widać jak sie trolle uaktywnily. Godzina 8:00 juz przy biureczkach. Ciekawe ile dostają?

 • myciel66

  Oceniono 12 razy 6

  Jak się tu na tym forum puszą trolle pisowskie. Jaką nędzą moralną trzeba być, żeby prostytuować się za szmal, judaszowe srebrniki. jesteście po ciemnej stronie mocy, trolle. I bierzecie odpowiedzialność na siebie, za to, co się z tym krajem stanie. Mam nadzieję, że rozliczymy PiS i was, za to, co temu krajowi zrobiliście. Kaczyński to nieszczęście dla Polski: warchoł - "Konstytucja to tylko taka książeczka", "ja bez żadnego trybu", paranoik smoleński - te miesięcznice, tylko one go rajcowały po dojściu do władzy, i pomsta na Tusku - 1 : 27 w Brukseli i szczucie przez 1,5 godz. dziennie na niego w TVP, to świadczy o ciężkiej aberracji JK. Wydał, z naszej wspólnej kasy setki mld zł dla pomsty, a nie dla poprawy doli suwerena.

 • limonader

  Oceniono 24 razy 6

  Niech ciemny lud wodę święconą z kościołów wypija może im pomoże.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX