Koronawirus. Donald Trump: Gdyby to lekarze decydowali w sprawie epidemii, zamknęliby cały świat

Prezydent Donald Trump oświadczył, że zniesienie surowych restrykcji związanych z epidemią koronawirusa w Stanach Zjednoczonych powinno być kwestią tygodni, a nie miesięcy. Amerykański prezydent wyraził przekonanie, że przedłużanie blokady gospodarki może być groźniejsze od samego wirusa.

Podczas konferencji prasowej w Białym Domu Donald Trump powiedział, że Stany Zjednoczone podjęły bezprecedensowe działania dla powstrzymania epidemii. Nie krył jednak, że chciałby zakończyć je jak najszybciej. - Nie mówię o miesiącach, ale o tygodniach. Będziemy odblokowywać kraj i przyglądać się pewnym obszarom. Nie możemy zamknąć kraju na lata - mówił prezydent USA.

Zobacz wideo Gospodarcze konsekwencje koronawirusa. Rozmowa z Pawłem Borysem

Koronawirus. Donald Trump: Gdyby to lekarze mieli podejmować decyzje w sprawie epidemii, to zamknęliby cały świat

Donald Trump przekonywał, że długotrwałe utrzymywanie surowych restrykcji i paraliż działalności gospodarczej spowodowałby potężny kryzys gospodarczy, co skutkowałoby jeszcze większa liczbą problemów zdrowotnych. - To miałoby ogromne konsekwencje i skutkowałoby ogromną liczbą ofiar śmiertelnych - prawdopodobnie większą niż od wirusa - przestrzegał. Zapytany, czy lekarze z rządowego zespołu zgadzają się z jego podejściem, Donald Trump odpowiedział, że gdyby to lekarze mieli podejmować decyzje w sprawie epidemii, to "zamknęliby cały świat".

Liczba chorych na COVID-19 przekroczyła w USA 45 tys. osób. Ponad 470 zmarło.

Więcej o:
Komentarze (118)
Koronawirus. Donald Trump: Gdyby to lekarze decydowali w sprawie epidemii, zamknęliby cały świat
Zaloguj się
 • kamuimac

  Oceniono 29 razy 25

  USA na dzień dzisiejszy prawie 50 tys zachorowań za tydzien przekroczą Chiny , za miesiac będą rekordzistami w liczbie zgonów

  A Trump poucza lekarzy

 • kazek100

  Oceniono 30 razy 20

  Duda to po prostu żenujące popychadło. Ale ten pomarańczowy gamoń to jednak żenada wyższego szczebla. Chociaż nie wiem. Może to to samo.

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 32 razy 16

  No jasne, dla Trump'a pieniądze zawsze były i będą ważniejsze niż ludzie. Ostatecznie wszyscy nie umrą i zostanie jeszcze dużo niewolników nabijających kieszenie panu Trump'owi.

 • cadima1946

  Oceniono 23 razy 15

  Gdyby to biznesmeni decydowali w sprawie epidemii, świat zostalby wyludniony .

 • oloros11

  Oceniono 20 razy 14

  jakby lekarze decydowali kto ma być prezydentem US on nigdy nie wyszedł z domu - jest niebezpieczny dla otoczenia

 • karl.franc

  Oceniono 13 razy 11

  Gdyby takie decyzje zależały od biznesu, to w każdym zakładzie pracy była by chłodnia dla osób które bohatersko poległy w walce o większe zarobki dla akcjonariuszy

 • tom_aszek

  Oceniono 12 razy 10

  "Zapytany, czy lekarze z rządowego zespołu zgadzają się z jego podejściem, Donald Trump odpowiedział, że gdyby to lekarze mieli podejmować decyzje w sprawie epidemii, to "zamknęliby cały świat"."

  Lekarze zapewne najchętniej zamknęliby nie świat, ale samego prezydenta. :)
  Ale ponieważ nie mogą, to po usłyszeniu tych słów na wszelki epidemiczny wypadek nie zbliżają się do prezydenta na bliżej niż 2 metry (7 stóp po ichniemu)? :)

 • nauczyciel11111

  Oceniono 16 razy 10

  Gdyby to internauci mieli podejmować decyzje to nikt żywy nie pozostałby na tym swiecie. Zagryźliby wszystkich.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX