Hiszpania. Ciała starszych osób znajdowane w domach opieki. "Odnalezieni martwi w swoich łóżkach"

W domach opieki na terenie Hiszpanii znajdowane są ciała starszych osób - opisuje "The Guardian". Sprawa wyszła na jaw po tym, jak kontrole w placówkach zaczęli przeprowadzać żołnierze. Minister obrony Hiszpanii przyznała, że wie o sprawie i zapowiedziała wyciągnięcie konsekwencji od osób odpowiedzialnych za sytuację.

O makabrycznym odkryciu w domach opieki w Hiszpanii piszą "The Guardian" i lokalne hiszpańskie media, m.in. radio Cadena SER. Z ich doniesień wynika, że żołnierze hiszpańskiego wojska, którzy pomagają w walce z pandemią, podczas operacji przeprowadzanych w domach opieki odkryli w nich ciała starszych osób. W tym czasie w domach mieli znajdować się też inni podopieczni.

Zobacz wideo Opustoszałe ulice europejskich miast. Kraje wprowadzają ograniczenia w poruszaniu się

Hiszpania. W domach opieki znaleziono ciała starszych osób

Jak podaje "The Guardian", minister obrony kraju Margarita Robles potwierdziła, że członkowie wyspecjalizowanej wojskowej jednostki kryzysowej znaleźli ciała starszych osób podczas wykonywania swoich obowiązków w domach opieki. Z ustaleń portalu edlirio.es wynika, że chodzi m.in. o ciała 17 starszych osób znalezione w domu opieki Monte Hermoso w Madrycie. 

- Podczas niektórych wizyt żołnierze odkryli w domach opieki opuszczonych starszych ludzi. Niektórzy z nich zostali odnalezieni martwi w swoich łóżkach - powiedziała Robles w programie telewizyjnym Ana Rosa.

Jak dodała, osoby, które doprowadziły do tej sytuacji, zostaną pociągnięte do odpowiedzialności. Prokuratura wszczęła już postępowanie w celu zbadania przyczyn śmierci podopiecznych domów opieki.

W Hiszpanii wciąż notowany jest wzrost zakażeń koronawirusem. Zakażonych jest ponad 33 tysiące osób, a liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 2 tysiące.

Więcej o:
Komentarze (115)
Hiszpania. Ciała starszych osób znajdowane w domach opieki. "Odnalezieni martwi w swoich łóżkach"
Zaloguj się
 • fduczyc

  Oceniono 52 razy 46

  I rzekł prezes: wybory być muszą, a testy i maseczki nie są nam potrzebne" i odstąpił koronovirus i nastała V Rzeczpustolita. A wiosna ciężko doświadczyła lud wolański wielką ilością udarów i ataków serca a szpitale zamieniały się w kostnice.....

 • nutka7.17

  Oceniono 68 razy 36

  A u nas "wiarygodne" dane 750 chorych i 8 zmarłych.
  Czy w Polsce ktoś normalny i w miarę rozgarnięty jeszcze w to wierzy?

 • nutka7.17

  Oceniono 35 razy 17

  "W Hiszpanii wciąż notowany jest wzrost zakażeń koronawirusem. Zakażonych jest ponad 33 tysiące osób, a liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 2 tysiące."
  A w Polsce "wiarygodne" źródła podają 749 chorych i 8 zmarłych. Czy ktoś jeszcze wierzy tym informującym?

 • fduczyc

  Oceniono 22 razy 16

  liczy się wskaźnik wykrywalności względem ilości przeprowadzanych testów. W Polsce przeprowadza się najmniej testów we wszystkich dotkniętych krajach - oto dlaczego Mateuszek kłamczuszek jest niewiarygodny

 • roziu_to_moj_nick

  Oceniono 9 razy 5

  Zapowiedzi, zapowiedzi jak w Polsce...

 • lysyzwyboru

  Oceniono 6 razy 4

  Przestańcie p... o tych testach, dane z 23 marca-Dania 15,3 tys testów - 1582 chorych, Czechy 17,3 tys testów _1236chorych.Belgia 18,3tys.-1486 chorych, Austrii 23,5 tys. - 3611 chorych.

 • jan.go

  Oceniono 3 razy 3

  Łza się w oku kręci Stan wojenny i wojskowe Terenowe Grupy Operacyjne i nie że czasami nie zrobili porządku Czy jestem zdziwiony ? Niewiele Domy opieki poza tymi dla milionerów sa zawsze niedoinwestowane a niedobór personelu to standard Jak niedobór to i z poziomem rożnie Z dwa lata temu był skandal w domach opieki dla weteranów w USA Tam armia trzymała " nadzór "

 • superfulcrum

  Oceniono 2 razy 2

  A jak jest w Polsce ktoś wie?!
  Jako pierwsi z DPS-ów uciekli lekarze.
  Dostępni są przez telefon i pracują zdalnie :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX