Katowice: sędzia zakażona koronawirusem. Odwołano wszystkie rozprawy Sądu Rejonowego

Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało o zamknięciu budynku Sądu Rejonowego Katowice-Wschód. U jednej z sędziów badania potwierdziły zakażenie koronawirusem.

Decyzją miejscowej Inspekcji Sanitarnej kwarantanną objęto wszystkie osoby, które miały bezpośredni kontakt z sędzią. Do odwołania zamknięty zostaje też budynek Sądu Rejonowego, który znajduje się przy ulicy Francuskiej w Katowicach.

Sędzia w Katowicach zakażona koronawirusem. Budynek Sądu Rejonowego zamknięty do odwołania

Jak podaje Ministerstwo Sprawiedliwości pani sędzia 17 marca prowadziła rozprawę aresztową w trybie pilnym. Dzień później zgłosiła złe samopoczucie prezesowi Sądu Rejonowego, który powiadomił Państwową Inspekcję Sanitarną. Informacja następnie została podana do wiadomości uczestnikom rozprawy oraz pracownikom, którzy mogli mieć kontakt z sędzią.

Zobacz wideo Łukasz Szumowski: Niestety, najgorsze jeszcze przed nami

Inspektor Sanitarny zdecydował o podjęciu procedur związanych z zagrożeniem epidemiologicznym. Decyzją prezesa i dyrektora SR budynek tej instytucji został zamknięty i poddany dezynfekcji. Wszystkie zaplanowane rozprawy zostały odwołane. Prezes nie zdecydował się na przeniesienie rozpraw do Sądu Rejonowego Katowice-Wschód, by nie narażać innych pracowników na ewentualny kontakt z potencjalnie zakażoną osobą.

"Resort sprawiedliwości podkreśla, że w zeszłym tygodniu do Prezesów Sądów Apelacyjnych przekazano wykaz jednostek penitencjarnych wyposażonych w profesjonalny sprzęt do przesłuchań na odległość. Może on być wykorzystany do rozpraw aresztowych. Dotychczas był stosowany przy czynnościach procesowych prowadzonych przez Sądy Okręgowe z udziałem niebezpiecznych sprawców. Ponadto w każdym zakładzie karnym znajduje się sprzęt do wideokonferencji" - napisano na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości w sprawie ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa.

Więcej o:
Komentarze (49)
Katowice: sędzia zakażona koronawirusem. Odwołano wszystkie rozprawy Sądu Rejonowego
Zaloguj się
 • smegolw

  Oceniono 10 razy 6

  Nie no serio nie można tego zorganizować jak ludzie? Ale co się dziwić jak w prokuraturach normalnie pracują - siedzą sobie po 2-3 osoby w pokoju. Pomimo zalecenia pracy zdalnej. Jednostki podległe Zero nadal nie są w ubiegłym wieku mentalnie. Co z tego że oni będą chorzy przecież to im nic bedzie. Ale że zarażą kliku którzy umrą. E to nic.

 • xvart

  Oceniono 7 razy 5

  a ja dzisiaj zamykałem do aresztu człowieka podejrzanego o zabójstwo z wyraźnymi objawami choroby. Po mojej kategorycznej prośbie dostaliśmy z protokolantem 2 (dwa) zestawy rękawiczek jednorazowych (po jednym na głowę żeby było jasne) i to by było na tyle jeżeli chodzi o zabezpieczenia i sprzęt ochronny. Prokurator nie miał nic. Policjanci doprowadzający też mieli rękawiczki jako jedyną ochronę. Jeżeli sąd jest jednorazowego użytku, to w tym tempie za 2 tygodnie po prostu zabraknie sądów, bo jest ich tylko 320.... I z góry pozdrawiam wszystkich hejterów. Zdrowia życzę....

 • kataryniarski

  Oceniono 10 razy 4

  PiSuary i "prawdziwi-katolicy" się cieszą.

  Nienawiść do bliźniego i życzenie mu jak najgorzej chyba z nauk JP2 wzięli :)

 • spyderman2

  Oceniono 1 raz 1

  a jak tam pistutka dzulia przybłeda? dalej gotuje rosół adolfowi kałczyńskiemu?

 • spyderman2

  Oceniono 1 raz 1

  pislandia w ruinie

 • Trele Morele

  Oceniono 4 razy 0

  A jak sie,zarazila? Pytali? Miała kontakty z kuzynem tirowcem z Włoch?

 • expert325

  Oceniono 8 razy 0

  zdrowia życzę

 • hegemon123

  Oceniono 1 raz -1

  Teraz sędzia będzie bardziej wolny.
  Koń
  Sty
  Tucj
  a

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX