Lubuskie: złamał obowiązek kwarantanny, bo chciał się napić alkoholu. Policjanci znaleźli go śpiącego na ławce

Mieszkaniec Międzyrzecza złamał decyzję o objęciu go kwarantanną i wyszedł z domu do sklepu. Mężczyzna twierdził, że musiał napić się alkoholu. Policjanci po kilku godzinach poszukiwań znaleźli go śpiącego na ławce przy jednym z bloków mieszkalnych.

Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu w województwie lubuskim poinformowała o nieodpowiedzialnym zachowaniu mieszkańca tego regionu. 58-letni mężczyzna został objęty kwarantanną po tym, jak wrócił ze Szwecji. Policjanci, którzy upewniali się, że nie łamie on zasad kwarantanny, nie mogli nawiązać z nim kontaktu. Funkcjonariusze rozpoczęli więc poszukiwania.

Złamał zasady kwarantanny bo chciał napić się alkoholu. Grozi mu do 30 tysięcy złotych kary

Po kilku godzinach mężczyzna został odnaleziony przy jednym z bloków mieszkalnych w centrum miasta. 58-latek spał na jednej z ławek. Policjantom powiedział, że złamał obowiązek kwarantanny, ponieważ chciał napić się alkoholu.

Zobacz wideo 5 lat więzienia i prawie 700 tysięcy złotych grzywny za złamanie kwarantanny w Kuwejcie. Mowlik o sytuacji nad Zatoką Perską

Funkcjonariusze zachowując środki ostrożności przewieźli niemal nieprzytomnego mężczyznę do wytrzeźwienia. Za nieprzestrzeganie kwarantanny 58-latkowi grozi grzywna do 30 tysięcy złotych.

W powiecie międzyrzeckim kwarantanną objętych jest ponad 80 osób. Policjanci muszą codziennie udać się pod kilkadziesiąt adresów, by sprawdzić, czy osoby wyznaczone do kwarantanny stosują się do ich zasad. "Wiele służb, osób oraz instytucji podejmuje szereg intensywnych działań, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się śmiercionośnego wirusa. To ważne, abyśmy w tym trudnym dla wszystkich czasie zachowywali się odpowiedzialnie i przestrzegali wszystkich zaleceń" - apelują policjanci.

Więcej o:
Komentarze (56)
Lubuskie: złamał obowiązek kwarantanny, bo chciał się napić alkoholu. Policjanci znaleźli go śpiącego na ławce
Zaloguj się
 • pulbek

  Oceniono 22 razy 20

  Najwyższa pora stanąć w prawdzie że tu jest Polska i każdej osobie poddanej kwarantannie dostarczać małpkę cytrynówki lubelskiej dziennie. Trzeba to robić z dnia na dzień, bo większy zapas od razu wychleją.

 • jestem_synem_roma

  Oceniono 30 razy 16

  Haha, naiwniak. Mógł powiedzieć, że chciał na mszę pójść i żaden sąd nie odważyłby się go skazać.

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 18 razy 14

  Dwa tygodnie w czterech ścianach bez lufy musiało się tak skończyć.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 10 razy 10

  Chciał być jak generał Leszek Sławoj Głódź - ale nie dał rady.

 • marykownow

  Oceniono 11 razy 9

  Jak ktoś jest alkoholikiem, to wiadomo, że tak będzie i trzeba mu z jedzeniem i alkohol dostarczyć. Przecież nie rzuci na 3/4 jeszcze w takiej stresującej sytuacji.

 • wilkowaty

  Oceniono 11 razy 9

  Alkoholizm to ciężka choroba. Uzależnienie nie zna kwarantanny a delirka ma swój przebieg . Musiał się napić . Niestety. Od pewnego etapu choroby alkoholowej , picie to nie przyjemność „ fazy”, tylko picie to zniesienie ogromnego bólu całego ciała i szansa na przeżycie. Tak. Wiem. Pełni empatii dla chorego napiszą „ a niech zdycha”.

 • bunga-bunga

  Oceniono 8 razy 8

  Kto śpi ten nie grzeszy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX