Bydgoski ksiądz dziękuje za udział we Mszy. "Nie daliście się ogłupić, nie popadliście w histerię"

Ks. Roman Kneblewski, emerytowany duchowny i były proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy, podziękował na Facebooku uczestnikom odprawianej przez siebie niedzielnej mszy. "Kochani, nie zawiedliście. Nie daliście się ogłupić, zastraszyć, nie poddaliście się psychozie i nie popadliście w histerię" - napisał ksiądz.

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w wydanych w sobotę zaleceniach przypomniało biskupom o konieczności udzielenia kolejnej dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Stanowisko prezydium ma związek z koronawirusem i apelami służb sanitarnych o pozostawanie w domach oraz unikanie większych skupisk ludzkich.

"Dla osób korzystających z dyspensy zalecamy, w miarę możliwości, zorganizowanie transmisji z diecezjalnych lub parafialnych celebracji liturgicznych. Podobnie prosimy o stworzenie możliwości uczestnictwa w rekolekcjach wielkopostnych za pośrednictwem diecezjalnych środków społecznego przekazu" - apelował Episkopat.

Ostrzeżenia epidemiologów nie okazały się jednak wiarygodne dla ks. Romana Kneblewskiego, emerytowanego duchownego i byłego proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy. Ksiądz odprawił w kościele jedną z niedzielnych mszy, a później postanowił podziękować na Facebooku uczestnikom.

"Kochani, nie zawiedliście. Nie daliście się ogłupić, zastraszyć, nie poddaliście się psychozie i nie popadliście w histerię. Jak zwykle licznie i po katolicku przyjęliście Komunię św. Jestem z Was dumny" - napisał duchowny.

Ks. Roman Kneblewski obrażał i żartował z pedofilii

Bydgoski duchowny jest znany ze swoich kontrowersyjnych poglądów i skandalicznych wypowiedzi. Obrażał m.in. byłą posłankę Twojego Ruchu Annę Grodzką, nazywając ją "jednostką chorobową" i twierdząc, że powinna się udać "do weterynarza". Krytykował także Jerzego Owsiaka oraz wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, których nazywał "oszustami i demoralizatorami".

Prałat Kneblewski: ''Każdy katolik powinien być patriotą i nacjonalistą'' >>>

W styczniu 2018 roku, kiedy opublikował na Facebooku zdjęcie chłopca przyjmującego komunię świętą, opisując je słowami: "Po katolicku: na kolanach i do ust, a na rękę co najwyżej trzciną". Wielu komentujących uznało to za skandaliczny żart na temat pedofilii.

Ksiądz jest też określany jako nieformalny kapelan polskich narodowców.

Zobacz wideo Wicerzecznik PiS komentuje wywiad z Jarosławem Kaczyńskim
Więcej o:
Komentarze (703)
Bydgoski ksiądz dziękuje za udział we Mszy. "Nie daliście się ogłupić, nie popadliście w histerię"
Zaloguj się
 • malpiatka47

  Oceniono 175 razy 159

  Czy oni sa normali? To igranie ze zdrowiem i zyciem. Nie ma n ic wazniejszego jak kasa na tace.

 • niktwazny126

  Oceniono 123 razy 117

  No proszę, jak się księżulo przejął zarządzeniami władz świeckich i kościelnych też. Nie dał się ogłupić, nie wpadł w histerię- bohater narodowy, na miarę męczenników. Tylko dlaczego chce męczenników zrobić z innych, zwłaszcza tych, którym z samodzielnym myśleniem i poczuciem realizmu nie po drodze?

 • arreis65

  Oceniono 87 razy 75

  kochani katolicy przybywajcie do kościoła, w końcu interes musi sie kręcić, a najlepszy interes kościół katolicki zrobił na śmierci !!!!

 • 2majtek1

  Oceniono 86 razy 70

  Jak długo te barany będą ogłupiać społeczeństwo , narodzie opamiętaj się .

 • polakadam

  Oceniono 69 razy 65

  W Korei to właśnie sekta przyczyniła się do rozprzestrzeniania choroby.
  Kneblewski pasuje do tego wzorca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX