Nie żyje ósma ofiara koronawirusa. Ministerstwo: 36 nowych przypadków w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 36 nowych przypadkach pacjentów zakażonych koronawirusem. Poza liczbą zakażonych zaktualizowana została też liczba ofiar śmiertelnych SARS-CoV-2 w Polsce.

"Z przykrością informujemy, że zmarła ósma osoba zakażona koronawirusem - to 83-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Tychach" - taki komunikat pojawił się na stronie Ministerstwa Zdrowia. Mężczyzna miał choroby współistniejące.

Zobacz wideo Czy w Polsce są przesłanki do zamykania miast? Odpowiada minister Szumowski

Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia, że jedna osoba z województwa wielkopolskiego zostaje wyłączona z dotychczasowych wyliczeń. Służby sanitarno-epidemiologiczne z dwóch województw, uwzględniły ją w swoich raportach - przez co zdublowały wynik.

Ministerstwo Zdrowia: 36 nowych przypadków zakażeń koronawirusem

Pozytywny wynik testów laboratoryjnych na obecność koronawirusa stwierdzony został u 36 osób. Potwierdzone przypadki dotyczą 16 osób z województwa dolnośląskiego, pięciu osób z województwa lubuskiego, pięciu osób z województwa opolskiego, czterech osób z województwa małopolskiego, trzech osób z województwa lubelskiego i trzech osób z województwa łódzkiego.

Liczba zakażonych w Polsce wzrosła do 684 osób. Do ośmiu wzrosła też liczba ofiar śmiertelnych COVID-19. Zgodnie z danymi resortu zdrowia w ciągu ostatniej doby wykonanych zostało 2,5 tysiąca testów u osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Do tej pory przebadano ponad 20 tysięcy próbek. 

- Na koniec tego tygodnia możemy mieć już parę tysięcy przypadków zakażonych koronawirusem - przekazał na antenie RMF FM minister zdrowia Łukasz Szumowski. Polityk podkreślił, że konieczne jest przestrzeganie dalszych zaleceń i ograniczeń rządu, ponieważ "najgorsze jeszcze przed nami". -  Będzie znaczny wzrost zachorowań. Na pewno więcej osób będzie w szpitalach i niestety u niektórych będzie tragiczny (skutek) zachorowania - kontynuował dalej szef resortu zdrowia.