Rzeszów: klasztor ojców Dominikanów objęty kwarantanną. Msze bez wiernych, wstrzymane spowiedzi

Klasztor ojców Dominikanów w Rzeszowie objęty został kwarantanną. Msze święte będą odprawiane bez udziału wiernych, a spowiedź i bezpośrednia rozmowa z zakonnikami nie będzie miała miejsca aż do odwołania.
Zobacz wideo Czy kościoły powinny zostać zamknięte na czas pandemii?

"Decyzją Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie zostaliśmy objęci kwarantanną. W związku z tym do odwołania wszystkie Msze Święte sprawujemy wyłącznie w naszej wewnętrznej kaplicy bez udziału osób z zewnątrz. Również do odwołania nie ma możliwości spowiedzi, czy bezpośredniej rozmowy z nami " - napisano na stronie Dominikanów w Rzeszowie.

Dominikanie w Rzeszowie objęci kwarantanną

Wierni będą mogli indywidualnie modlić się w kościele, który otwarty jest codziennie w godzinach 7-19. Codziennie o godzinie 12:00 dominikanie będą odprawiali mszę świętą w kaplicy klasztornej, która odbywać się będzie bez udziału nikogo z zewnątrz. Dominikanie poprosili wiernych o modlitwę za duchownych i parafię. W sprawach pilnych można kontaktować się z braćmi Dominikanami telefonicznie: 17 860 91 30 / 694 480 668.

Wcześniej kwarantanną objęty został także klasztor Dominikanów w Katowicach, gdzie jeden z duchownych braci miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Tam również odwołano do odwołania wszystkie msze święte. Do odwołania nie ma możliwości spowiedzi, czy bezpośredniej rozmowy z ojcami. W sprawach wierni mogą kontaktować się z zakonnikami dzwoniąc pod numer +48 32 203 70 15.

Kwarantanna obowiązuje też w klasztorze Karmelitów w Krakowie. Jeden z pracowników klasztoru "na Piasku" ma objawy wskazujące na zakażenie koronawirusem. Duchowni czekają na wyniki testów, do tego czasu pozostając w izolacji. Bazylika Nawiedzenia NMP pozostanie otwarta, nie będą tam jednak odprawiane żadne msze święte.

Więcej o:
Komentarze (42)
Rzeszów: klasztor ojców Dominikanów objęty kwarantanną. Msze bez wiernych, wstrzymane spowiedzi
Zaloguj się
 • c.t.k

  Oceniono 21 razy 15

  Niech klechy oglądają sobie: "Triumf Śmierci ". Pieter Bruegel Starszy jest autorem.
  Kościół śmiertelną pułapką

 • magda_breslau

  Oceniono 17 razy 11

  Co klechy, trzeba bylo, zeby zachorowal JEDEN Z WAS,

  zeby szybciutko odwolac msze?

 • nador

  Oceniono 19 razy 9

  Msza bez wiernych ? Katabasy sami sobie rzucą na tacę ? Jakby się to upowszechniło to byłby plus dla wirusa.

 • mopsek

  Oceniono 11 razy 7

  I jak te darmozjady to przezyja? cos to dramta dla tych w sukienkach pajacow. A tak tepia homo a sami nosza sukienki.!!!!

 • lob2

  Oceniono 6 razy 6

  Zamknąć wszystkie kościoły.Bóg jest wszędzie,więc można się wszędzie modlić.W domu,lesie,w polu.On nas wszędzie wysłucha.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 13 razy 5

  no co za tragedia... różaniec wypadł mi z reki, opłatek utkwił zakalcem w gardle... tylko wino jakoś ciągle smakuje ;-)

 • strach_sie_bac

  Oceniono 9 razy 5

  Czyżby Najwyższy wzywał swoich żołnierzy do domu?

 • lob2

  Oceniono 4 razy 4

  Księża,biskupi ,siostry zakonne,zakonnicy,wszystko do pomocy a nie wysiadywać w kościołach cz w klasztorach.Pomagać a nie modlić się .Pan Bóg lubi ludzi mądrych i pracowitych,gdyby modlitwy pomagały nie byłoby wojen,zarazy,morderstw,gwałtów,złodziejstwa,gwałcicieli dzieci i wiele innych nieszczęść.Co to za ksiądz,który się modli a potem gwałci dzieci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX