Rzeszów: klasztor ojców Dominikanów objęty kwarantanną. Msze bez wiernych, wstrzymane spowiedzi

Klasztor ojców Dominikanów w Rzeszowie objęty został kwarantanną. Msze święte będą odprawiane bez udziału wiernych, a spowiedź i bezpośrednia rozmowa z zakonnikami nie będzie miała miejsca aż do odwołania.
Zobacz wideo Czy kościoły powinny zostać zamknięte na czas pandemii?

"Decyzją Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie zostaliśmy objęci kwarantanną. W związku z tym do odwołania wszystkie Msze Święte sprawujemy wyłącznie w naszej wewnętrznej kaplicy bez udziału osób z zewnątrz. Również do odwołania nie ma możliwości spowiedzi, czy bezpośredniej rozmowy z nami " - napisano na stronie Dominikanów w Rzeszowie.

Dominikanie w Rzeszowie objęci kwarantanną

Wierni będą mogli indywidualnie modlić się w kościele, który otwarty jest codziennie w godzinach 7-19. Codziennie o godzinie 12:00 dominikanie będą odprawiali mszę świętą w kaplicy klasztornej, która odbywać się będzie bez udziału nikogo z zewnątrz. Dominikanie poprosili wiernych o modlitwę za duchownych i parafię. W sprawach pilnych można kontaktować się z braćmi Dominikanami telefonicznie: 17 860 91 30 / 694 480 668.

Wcześniej kwarantanną objęty został także klasztor Dominikanów w Katowicach, gdzie jeden z duchownych braci miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Tam również odwołano do odwołania wszystkie msze święte. Do odwołania nie ma możliwości spowiedzi, czy bezpośredniej rozmowy z ojcami. W sprawach wierni mogą kontaktować się z zakonnikami dzwoniąc pod numer +48 32 203 70 15.

Kwarantanna obowiązuje też w klasztorze Karmelitów w Krakowie. Jeden z pracowników klasztoru "na Piasku" ma objawy wskazujące na zakażenie koronawirusem. Duchowni czekają na wyniki testów, do tego czasu pozostając w izolacji. Bazylika Nawiedzenia NMP pozostanie otwarta, nie będą tam jednak odprawiane żadne msze święte.

Więcej o: