Ekspert WHO: Fizyczny dystans i izolacja to nie wszystko. Musimy badać każdy podejrzany przypadek

- Jeśli nie zastosujemy teraz silnych środków ochrony zdrowia publicznego, istnieje niebezpieczeństwo, że choroba powróci, gdy zniesione zostaną ograniczenia ruchu i izolacja - ostrzegał w niedzielę w BBC ekspert Światowej Organizacji Zdrowia ds. sytuacji nadzwyczajnych dr Mike Ryan. Podkreślił, że trzeba iść w ślady krajów takich jak Chiny, Singapur czy Korea, w których aktywnie poszukiwane są przypadki zakażeń.

- Jeśli chodzi o testy, musimy znaleźć osoby, u których podejrzewa się zakażenie, musimy znaleźć zakażonych i odizolować ich tak szybko, jak to możliwe - podkreślił w niedzielnej rozmowie w BBC dr Mike Ryan, ekspert Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ds. sytuacji nadzwyczajnych. Zaznaczył jednocześnie, że nie ma konieczności badania każdego obywatela.

- Musimy skupić się na testowaniu tych, którzy mogą być zakażeni wirusem - wskazał.

Według dr. Mike Ryana, "jeśli nie zastosujemy teraz silnych środków ochrony zdrowia publicznego, istnieje niebezpieczeństwo, że choroba powróci, gdy zniesione zostaną ograniczenia ruchu i izolacja". Zaznaczył, że działania nie powinny ograniczać się jedynie do fizycznego dystansu i izolacji.

- W Chinach, Singapurze i Korei skupili się na obszernej strategii. Kiedy stłumili ogień od fajerwerków poprzez fizyczny dystans i izolację, ruszyli w pościg za wirusem, szukali wirusa. Musimy aktywnie szukać przypadków wystąpienia wirusa, musimy badać każdy podejrzany przypadek - wyjaśnił.

Zobacz wideo Wicerzecznik PiS komentuje wywiad z Jarosławem Kaczyńskim

Koronawirus w Polsce i na świecie

Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek przed godz. 9 poinformowało o 15 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi 649, w tym 7 osób zmarło.

Liczba stwierdzonych przypadków na świecie wynosi już ponad 340 tys., zmarło ok. 15,5 tys. zakażonych. Wyleczono niemal 100 tys. osób.

Więcej o:
Komentarze (57)
Ekspert WHO: Fizyczny dystans i izolacja to nie wszystko. Musimy badać każdy podejrzany przypadek
Zaloguj się
 • biesczad1

  Oceniono 14 razy 14

  PiS przygotował Polskę i Polaków na epidemię koronawirusa: może nie mamy testów, maseczek i pieniędzy na jego skutki, ale mamy piękne konferencje prasowe i prezydenta w mundurku - jest super, więc o co ci chodzi???

 • arreis65

  Oceniono 16 razy 12

  jakiś ekspert WHO sie nie zna, michał dworczy, który przez kilkanaście lat składał fałszywe zeznania majątkowe powiedział, że nie mamy takiej potrzeby, tym bardziej, że nie mamy takich możliwości !!!!

 • me_on_gazeta

  Oceniono 12 razy 8

  Co na to polski rząd? Mamy siły i środki czy raczej zdanie odrębne?

 • aaz1

  Oceniono 5 razy 5

  Nie znam się oczywiście. Ale "logika" mówi mi, że wszyscy pacjenci (bez względu na diagnozę i objawy) polskich szpitali, powinni obligatoryjnie być testowani na nosicielstwo tego wirusa.
  Nie wiem czy tak się dzieje???
  Ale obserwując media i informacje, o poddawaniu kwarantannie kolejnych szpitali, przez przypadkowe odkrycie nosiciela, wydaje mi się to wątpliwe.
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  tPs

 • komunikat.4

  Oceniono 7 razy 5

  panie co pan wie o tym. Polscy specjalisci typu Dworczyk twierdzi , że nie ma przesłanek ku temu by wykonywać więcej testów. I to jest ważne .

 • arreis65

  Oceniono 4 razy 4

  pissofski rząd i pissofski prezydent zastosowali najbardziej skuteczny na świecie sposób walki z epidemią : przekazali 2 mld państwowych pieniędzy na pissofską tvp i od tej pory wszyscy nas podziwiają, chwalą i nam zazdroszczą, a zwłaszcza naszego durnia i pajaca na stanowisku prezydenta oraz powszechnie znanego kłamcy premiera szmateusza morawieckiego !!!!

 • chi-neng

  Oceniono 12 razy 4

  Te rekomendacje, i wszelkie inne, dla kaczego rzadu nie maja najmniejszego znaczenia, bowiem w Polsce decyduje o tym co jest najwazniejsze i co jego marionetkom rzadowym jest dozwolone czynic, a co nie, TEN JEDEN, NAJWAZNIEJSZY, ZWYKŁY POSEŁ.

 • fred_die

  Oceniono 3 razy 3

  Skoro zarażony może nie mieć objawów to każdy przypadek jest podejrzany powinno się przebadać wszystkich. Sami się nie zdiagnozujemy.

 • spyderman2

  Oceniono 13 razy 3

  w pislandi testów nie robią bo nie kupili z braku pieniędzy. 2 miliardy rozkradli kolesie dudy. poza tym zepsułoby statystykę a tak duda może robić wybory w czasie zarazy i chwalić się że w pislandi mniej chorych niż mają niemce

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX