Poseł Siarka o prawdopodobnym momencie zakażenia: Spotkanie z pracownikami resortu sprawiedliwości

Poseł Solidarnej Polski Edward Siarka jest zakażony koronawirusem. Parlamentarzysta wydał oświadczenie, w którym poinformował, że "czuje się dobrze". "Zwracam się do Państwa z prośbą o modlitwę w intencji naszego kraju. Zjednoczeni pokażmy, ze chodzi tutaj o odpowiedzialność i solidarność" - zaapelował.

Informację o zakażeniu koronawirusem posła Solidarnej Polski Edwarda Siarki potwierdziła w niedzielę po południu asystentka parlamentarzysty. Polityk wieczorem poinformował, że przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Podziękował za "słowa otuchy i życzenia powrotu do zdrowia" oraz za modlitwę.

"Na tą chwilę czuje się dobrze. Bardzo dziękuje personelowi szpitala za profesjonalną opiekę" - dodał.

Prawdopodobnie zaraziłem się pełniąc obowiązki poselskie na spotkaniu z pracownikami Ministerstwa Sprawiedliwości. Chciałbym wyraźnie zaznaczyć, że dopełniłem wszystkich procedur zgodnie z zaleceniami sanepidu w celu zminimalizowania ryzyka. Zwracam się do Państwa z prośbą o modlitwę w intencji naszego kraju. Zjednoczeni pokażmy, ze chodzi tutaj o odpowiedzialność i solidarność. Nie wykorzystujmy choroby aby publicznie szukać spekulacji i obrażać innych.

- zaapelował poseł.

Zobacz wideo Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel o możliwości solidarnego wycofania kandydatów opozycji z wyborów prezydenckich

Koronawirus w Polsce i na świecie

Prawie 14,5 tysiąca ofiar śmiertelnych oraz 330 tysięcy osób zakażonych - to najnowsze dane na temat pandemii koronawirusa na świecie, podawane przez naukowców z Uniwersytetu Johna Hopkinsa w Maryland. Wirus jest już niemal we wszystkich krajach świata. Wciąż gwałtownie rośnie liczba ofiar we Włoszech i Hiszpanii.

W Polsce stwierdzono dotychczas 649 przypadków, 7 osób zmarło (dane na poniedziałek 23.03, godz. 8.40).

Więcej o: