Ministerstwo Zdrowia: 7 nowych przypadków koronawirusa w Polsce

"Mamy 7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych" - poinformowało w niedzielę wieczorem Ministerstwo Zdrowia. Nowe zakażenia odnotowano w województwach: opolskim, lubelskim, podlaskim i podkarpackim.

W niedzielę po godzinie 21 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7 nowych przypadkach koronawirusa, które potwierdzono testami laboratoryjnymi. Resort podał też, że potwierdzone przypadki dotyczą: 3 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego i podkarpackiego.

Jak dotąd w Polsce odnotowano 634 przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. 7 pacjentów zmarło. 

Koronawirus. Kolejne przypadki SARS-CoV-2 w Polsce. Na świecie zakażonych jest ponad 320 tys. osób

Naukowcy z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Maryland poinformowali, że na świecie stwierdzono 322 tysiące przypadków koronawirusa, a choroba COVID-19 doprowadziła do śmierci blisko 14,5 tysiąca osób. W dalszym ciągu gwałtownie rośnie liczba ofiar we Włoszech i Hiszpanii.

W niedzielę w Italii zmarło ponad 600 osób, a łączna liczba ofiar od początku epidemii to prawie 5,5 tysiąca. W Hiszpanii liczba ofiar wzrosła do 1756, we Francji do 674, a w Wielkiej Brytanii do 233. W niedzielę pierwszą ofiarę śmiertelną potwierdzono w Czechach.