Szpital Uniwersytecki w Krakowie zamyka dwa odzia造. U pracownik闚 wykryto koronawirusa

W zwi您ku z dodatnim wynikiem SARS-CoV-2 u trzech pracownik闚 Oddzia逝 Klinicznego Reumatologii i Immunologii zosta造 zamkni皻e dwa znajduj帷e si przy ul. Jakubowskiego 2 oddzia造 Szpitala Uniwersyteckiego - poda豉 plac闚ka w komunikacie.

Chodzi o Oddział Kliniczny Reumatologii i Immunologii oraz sąsiadujący z nim Oddział Kliniczny Gastrologii i Hepatologii.

Dyrekcja zapewnia, że "wprowadzone zostały odpowiednie procedury dotyczące izolacji, jak również zabezpieczenia ciągłości pracy oddziałów i opieki nad chorymi. Przebywający na oddziałach pacjenci oraz personel medyczny i niemedyczny zostali objęci obowiązkową kwarantanną. Wszystkie osoby przebywające w kwarantannie zostaną poddane testom na obecność wirusa SARS-CoV-2". 

Jak podaje szpital "źródłem zarażenia wirusem, był jeden z pracowników, który poza miejscem pracy mógł mieć kontakt z osobą chorą".

Szpital wstrzymał wszystkie przyjęcia na wyżej wymienione oddziały. 

Według danych Ministerstwa Zdrowia w niedzielę potwierdzono 91 nowych zakażeń koronawirusem. W sumie do niedzieli wieczór w Polsce koronowirusa wykryto u 627 osób, siedem z nich zmarło. 

Wi璚ej o:
Komentarze (47)
Koronawirus. Szpital Uniwersytecki w Krakowie zamyka dwa oddzia造
Zaloguj si
 • nienoto

  Oceniono 20 razy 16

  Najbli窺zy rok to b璠zie bardzo z造 czas na chorowanie, nie tylko na koronawirusa, ale na cokolwiek... trzymajcie si ludzie

 • ddider

  Oceniono 16 razy 10

  Tak pisiory przygotowa造 s逝瘺 zdrowia do epidemii zaraz zabraknie zdrowych.lekatzy...

 • chateau.respawned

  Oceniono 16 razy 10

  Wszyscy nie mog帷y usiedzie na ty趾ach - wydrukujcie to sobie i zawie軼ie na drzwiach.
  Musz帷y 豉zi, je寮zi i spotyka si z lud幟i - kupcie/uszyjcie maseczki.
  Na razie nie ma lekarstwa na to cholerstwo, a rozwlekanie go grozi wszystkim, nie tylko wam.

 • cadima1946

  Oceniono 10 razy 8

  Ludzie, co wy wyrabiacie. Zamiast siedzies w domu zarazacie, albo siebie albo innych. Zupelny brak wyobrazni. Czy nie widzicie ze to wszystko zbliza was do tego co dzieje sie we Wloszech i Hiszpani? Opanujcie sie, jesli nie jst juz pewnie jest za pozno.

 • c.t.k

  Oceniono 9 razy 7

  Co jest bardzo, ale to bardzo nie halo, poniewa ju w czwartek zacz瘭i zwalnia 堯磬a na tym oddziale. Wychodzi na to, 瞠 nie wykonywali test闚 pacjentom, a tylko personelowi.
  Pacjent, kt鏎ego znam, mia wyj嗆 do domu w pi徠ek, zosta wypisany nagle w czwartek. Godzin temu do domu telefonowa Sanepid.

 • indan

  Oceniono 6 razy 6

  Je瞠li zara瘸 si personel to jest co nie tak z procedurami, albo z豉 selekcja, albo za ma這 sprz皻u ochrony osobistej, tak瞠 za ma這 test闚 potencjalnie zara穎nych. Chory system, gdzie kto pracuje kilka lat w danej instytucji, a dla ksi璕owych wirtualnych oszcz璠no軼i jest na jakiej g...anej umowie cywilno-prawnej, a toalecie nie ma papieru toaletowego.

 • bjuras

  Oceniono 6 razy 6

  Jak tak b璠 pracownicy szpitali 豉pa koronawirusa, to nie b璠zie si gdzie leczy, bo pozamykaj szpitale.
  Czas na jednostki policji i ... przest瘼cy w akcji.

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX