Szpital Uniwersytecki w Krakowie zamyka dwa odziały. U pracowników wykryto koronawirusa

W związku z dodatnim wynikiem SARS-CoV-2 u trzech pracowników Oddziału Klinicznego Reumatologii i Immunologii zostały zamknięte dwa znajdujące się przy ul. Jakubowskiego 2 oddziały Szpitala Uniwersyteckiego - podała placówka w komunikacie.

Chodzi o Oddział Kliniczny Reumatologii i Immunologii oraz sąsiadujący z nim Oddział Kliniczny Gastrologii i Hepatologii.

Dyrekcja zapewnia, że "wprowadzone zostały odpowiednie procedury dotyczące izolacji, jak również zabezpieczenia ciągłości pracy oddziałów i opieki nad chorymi. Przebywający na oddziałach pacjenci oraz personel medyczny i niemedyczny zostali objęci obowiązkową kwarantanną. Wszystkie osoby przebywające w kwarantannie zostaną poddane testom na obecność wirusa SARS-CoV-2". 

Jak podaje szpital "źródłem zarażenia wirusem, był jeden z pracowników, który poza miejscem pracy mógł mieć kontakt z osobą chorą".

Szpital wstrzymał wszystkie przyjęcia na wyżej wymienione oddziały. 

Według danych Ministerstwa Zdrowia w niedzielę potwierdzono 91 nowych zakażeń koronawirusem. W sumie do niedzieli wieczór w Polsce koronowirusa wykryto u 627 osób, siedem z nich zmarło

Więcej o: