Koronawirus. Angela Merkel w kwarantannie. Miała kontakt z zakażonym lekarzem

Niemiecke media informują, że Angela Merkel właśnie podddała się 14-dniowej kwarantannie. Wcześniej kanclerz Niemiec miała kontakt z lekarzem, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Angela Merkel poddała się obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie - informują niemieckie media, m.in. "Deutsche Welle" i "Bild". 

W piątek po południu Merkel była szczepiona przeciw pneumokokom. Później wyszło na jaw, że lekarz, który ją szczepił jest nosicielem koronawirusa. Z komunikatu, który pojawił się na stronie internetowej urzędu kanclerskiego wynika, że Merkel będzie przebywać w kwarantannie i zostanie poddana testom na obecność koronawirusa. W tym czasie będzie pracować w domu.

Zobacz wideo Policja w Europie sprawdza stosowanie się obywateli do nowych przepisów

Koronawirus. Niemcy wprowadzają zakaz zgromadzeń, w których uczestniczą więcej niż dwie osoby

Jak podaje "DW", w niedzielę kanclerz Niemiec brała udział w telekonferencji z udziałem premierów krajów związkowych. Podjęto na niej decyzję o zakazaniu zgromadzeń, w których uczestniczą więcej niż dwie osoby. Nie dotyczy to rodzin i osób mieszkających w tym samym gospodarstwie domowym. Zdecydowano też o zamknięciu wszystkich restauracji.

Według danych zgromadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w stanie Maryland, zajmujących się badaniem danych dotyczących pandemii, w Niemczech potwierdzono dotąd blisko 24 tys. przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Liczba odnotowanych zgonów to 92. 

Więcej o:
Komentarze (142)
Koronawirus. Angela Merkel w kwarantannie. Miała kontakt z zakażonym lekarzem
Zaloguj się
 • yenk

  Oceniono 45 razy 31

  A mogła jak nasz wuc, schować się tak po prostu, bez żadnego trybu głęboko w szczurzej norze.

 • pt.nut

  Oceniono 46 razy 26

  No pisstrolle! Do roboty, musicie z czegos zyc, nie? Najlepiej cos o Tusku, albo jego dziadku.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 28 razy 18

  Angela - wielki przyjaciel Polski i Polaków. Zdrówka życzę!

 • drmuras

  Oceniono 30 razy 18

  Życzę zdrowia wszystkim , nazależnie od sympatii politycznych. Bądźcie zdrowi i spokojni.

 • rybka9915

  Oceniono 26 razy 10

  Uniwersytet Johna Hopkinsa w Baltomore zbiera i publikuje informacje o rozprzestrzenianiu covid-19 we wszystkich krajach, ktore te dane udostepniaja.
  Zgodnie z informacjami o "wyzdrowionych", to pragne uprzejmie za JHU podac, ze w Polsce jest to JEDNA osoba, anie 13 jak to pisbolszewiki propaguja.

 • r.a.f5

  Oceniono 24 razy 8

  A to się PISiory ucieszą

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX