Koronawirus. Angela Merkel w kwarantannie. Miała kontakt z zakażonym lekarzem

Niemiecke media informują, że Angela Merkel właśnie podddała się 14-dniowej kwarantannie. Wcześniej kanclerz Niemiec miała kontakt z lekarzem, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Angela Merkel poddała się obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie - informują niemieckie media, m.in. "Deutsche Welle" i "Bild". 

W piątek po południu Merkel była szczepiona przeciw pneumokokom. Później wyszło na jaw, że lekarz, który ją szczepił jest nosicielem koronawirusa. Z komunikatu, który pojawił się na stronie internetowej urzędu kanclerskiego wynika, że Merkel będzie przebywać w kwarantannie i zostanie poddana testom na obecność koronawirusa. W tym czasie będzie pracować w domu.

Zobacz wideo Policja w Europie sprawdza stosowanie się obywateli do nowych przepisów

Koronawirus. Niemcy wprowadzają zakaz zgromadzeń, w których uczestniczą więcej niż dwie osoby

Jak podaje "DW", w niedzielę kanclerz Niemiec brała udział w telekonferencji z udziałem premierów krajów związkowych. Podjęto na niej decyzję o zakazaniu zgromadzeń, w których uczestniczą więcej niż dwie osoby. Nie dotyczy to rodzin i osób mieszkających w tym samym gospodarstwie domowym. Zdecydowano też o zamknięciu wszystkich restauracji.

Według danych zgromadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w stanie Maryland, zajmujących się badaniem danych dotyczących pandemii, w Niemczech potwierdzono dotąd blisko 24 tys. przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Liczba odnotowanych zgonów to 92. 

Więcej o: