Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. 64 osoby, najwięcej z Mazowsza i województwa łódzkiego

Mamy 64 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - podało w niedzielę po godzinie 17 Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 10 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj.śląskiego,

4 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubuskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i warmińsko-mazurskiego - czytamy w komunikacie ministerstwa. 

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem to 627 osób, siedem z nich zmarło. 

Koroonawirus. W niedzielę ministerstwo zdrowia poinformowało o zgonie dwóch osób

W niedzielę ministerstwo poinformowało o śmierci dwojga pacjentów. 37-letnia kobieta z Poznania i 43-letni mężczyzna z powiatu białobrzeskiego, który także od kilku dni był w szpitalu był w stanie ciężkim. 

"Zgodnie z diagnozą lekarzy, powodem śmierci zmarłej dziś 37-letniej pacjentki z Poznania było zakażenie koronawirusem i choroby, które pojawiły się w następstwie zakażenia. Pacjentka była w stanie ciężkim i miała inne współistniejące schorzenia" - podało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Jak informuje tvn24.pl, zmarła kobieta była przedszkolanką. W związku z tym 14-dniową kwarantanną objęto sto osób w tym dzieci, z jej otoczenia. Zdaniem Powiatowej Inspektor Sanitarnej w Kaliszu ustalono wszystkie kontakty, ale niewykluczone, że zgłosi się jeszcze ktoś, kto miał kontakt z kobietą.

Także w niedzielę, Radosław Witkowski, prezydent Radomia, poinformował, że w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Tytusa Chałubińskiego zmarł pacjent zakażony koronawirusem. To 43-letni mieszkaniec powiatu białobrzeskiego, który do szpitala trafił 16 marca. Mężczyzna był kierowcą PKS w Grójcu. Była to pierwsza osoba chorująca na COVID-19 w tej placówce. Informację o śmierci pacjenta potwierdziło ministerstwo. 

Zobacz wideo Kontrole na granicach. Ruch graniczny w Europie został ograniczony