Poseł Solidarnej Polski Edward Siarka jest zakażony koronawirusem. "W ostatnich dniach czuł się średnio"

Jak ustaliła "Gazeta Krakowska", poseł Solidarnej Polski Edward Siarka jest zakażony koronawirusem. Te doniesienia zostały już potwierdzone przez samego polityka, jak i jego asystentkę. Według nieoficjalnych informacji Siarka mógł zakazić się wirusem SARS-CoV-2 od ministra środowiska Michała Wosia lub od pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości.

Badania potwierdziły obecność koronawiusa u posła Solidarnej Polski Edwarda Siarki - podał w niedzielę portal Telewizji Nowotarskiej. O pozytywnym wyniku badania poinformowała też w rozmowie z "Gazetą Krakowską" asystentka posła Aleksandra Antolak-Rust. 

Zobacz wideo Koronawirus. PGE Narodowy zachęca do zostania w domu. Pojawił się napis na elewacji

Poseł Solidarnej Polski Edward Siarka zakażony koronawirusem

"Mogę już potwierdzić, że u pana posła Siarki wykonano test i wyszedł on niestety pozytywnie. Przez kilka ostatnich dni czuł się on średnio więc przebywał w domu i nie miał zaplanowanych spotkań. Teraz jest w szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie" - powiedziała Antolak-Rust. 

Jak dodaje asystentka Siarki, jego biuro poselskie w Nowym Targu było nieczynnego od zeszłego tygodnia, więc "nie mógł zarazić wirusem od osób postronnych". "Jego bliscy i współpracownicy są w kwarantannie domowej i będą przebadani testem. Sama jestem w kwarantannie" - poinformowała Antolak-Rust.

Jak nieoficjalnie ustaliła "Gazeta Krakowska" Siarka mógł zakazić się koronawirusem po kontakcie z ministrem środowiska Michałem Wosiem. Przypomnijmy, że Michał Woś poinformował, że zakaził się koronawirusem w poniedziałek 16 marca. Polityk miał kontakt z pracownikiem Lasów Państwowych, u którego również wykryto wirusa SARS-CoV-2. 

Z kolei portal Telewizji Nowotarskiej sugeruje, że do zakażenia mogło dojść po kontakcie posła Siarki z pracownikami Ministerstwa Sprawiedliwości, gdzie potwierdzono dwa przypadki koronawirusa. 

Więcej o: