Poseł Solidarnej Polski Edward Siarka jest zakażony koronawirusem. "W ostatnich dniach czuł się średnio"

Jak ustaliła "Gazeta Krakowska", poseł Solidarnej Polski Edward Siarka jest zakażony koronawirusem. Te doniesienia zostały już potwierdzone przez samego polityka, jak i jego asystentkę. Według nieoficjalnych informacji Siarka mógł zakazić się wirusem SARS-CoV-2 od ministra środowiska Michała Wosia lub od pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości.

Badania potwierdziły obecność koronawiusa u posła Solidarnej Polski Edwarda Siarki - podał w niedzielę portal Telewizji Nowotarskiej. O pozytywnym wyniku badania poinformowała też w rozmowie z "Gazetą Krakowską" asystentka posła Aleksandra Antolak-Rust. 

Zobacz wideo Koronawirus. PGE Narodowy zachęca do zostania w domu. Pojawił się napis na elewacji

Poseł Solidarnej Polski Edward Siarka zakażony koronawirusem

"Mogę już potwierdzić, że u pana posła Siarki wykonano test i wyszedł on niestety pozytywnie. Przez kilka ostatnich dni czuł się on średnio więc przebywał w domu i nie miał zaplanowanych spotkań. Teraz jest w szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie" - powiedziała Antolak-Rust. 

Jak dodaje asystentka Siarki, jego biuro poselskie w Nowym Targu było nieczynnego od zeszłego tygodnia, więc "nie mógł zarazić wirusem od osób postronnych". "Jego bliscy i współpracownicy są w kwarantannie domowej i będą przebadani testem. Sama jestem w kwarantannie" - poinformowała Antolak-Rust.

Jak nieoficjalnie ustaliła "Gazeta Krakowska" Siarka mógł zakazić się koronawirusem po kontakcie z ministrem środowiska Michałem Wosiem. Przypomnijmy, że Michał Woś poinformował, że zakaził się koronawirusem w poniedziałek 16 marca. Polityk miał kontakt z pracownikiem Lasów Państwowych, u którego również wykryto wirusa SARS-CoV-2. 

Z kolei portal Telewizji Nowotarskiej sugeruje, że do zakażenia mogło dojść po kontakcie posła Siarki z pracownikami Ministerstwa Sprawiedliwości, gdzie potwierdzono dwa przypadki koronawirusa. 

Więcej o:
Komentarze (220)
Poseł Solidarnej Polski Edward Siarka jest zakażony koronawirusem. "W ostatnich dniach czuł się średnio"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 89 razy 73

  Interesujące. Parę dni złego samopoczucia i test jest. Nie wszyscy mają takie szczęście.

 • oljerzy64

  Oceniono 72 razy 60

  Czemu tylko posłowie i radni PIS maja koronawirus? Bo tylko oni mieli testy

 • la_bola

  Oceniono 76 razy 60

  Redakcjo, może przekażesz rzecznikowi Solidarnej Polski moje pytania z prośbą o publiczny komunikat:
  1. Dlaczego poseł Siarka mimo braku objawów miał wykonane testy na obecność koronawirusa, a nie wykonuje się ich nauczycielkom w trakcie leczenia nietypowego zapalenia płuc ani osobom przebywającym na kwarantannie?
  2. Dlaczego poseł Siarka w stanie dobrym zamiast chorować w izolacji we własnym domu zajmuje szpitalne łóżko, przez co naraża personel medyczny na kontakt z zakażonym, a niewymagającym pomocy?

 • chasingcars

  Oceniono 68 razy 56

  Protestuję przeciwko traktowania posłów, jako osoby wyjątkowe w tym kraju. Mężczyzna z Głogowa czekał na wykonanie testu do śmierci. To skandal! Znowu podział na lepszy i gorszy sort?!

 • siekier35

  Oceniono 35 razy 31

  rząd ma ekspresowe testy
  rządowa klinika wygląda jak dla arabskich szejków
  a ty szary ludzie spróbij wejść na sor na prowincji
  everest to pikuś

 • monopol

  Oceniono 34 razy 28

  Kiedy szybko wykonywane testy dla pracowników ochrony zdrowia, a nie tylko dla polityków?

 • czechy11

  Oceniono 23 razy 23

  Dla PiSowsko mafijnej sitwy testy sa⚠⚠⚠⚠. Inni umierają czekając na ich przeprowadzenie⚠⚠⚠

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX