Koronawirus w Belgii. Przybywa zakażonych. Minister zdrowia: kryzys potrwa jeszcze osiem tygodni

W Belgii kolejny raz odnotowano wzrost liczby zakażeń koronawirusem i zgonów osób u których wykryto patogen. Narodowe Centrum Kryzysowe poinformowało, że w ciągu ostatniej doby potwierdzono ponad 580 przypadków koronawirusa, co zwiększyło liczbę zakażeń w Belgii do ponad 3400. Od wczoraj zmarło 8 osób. Liczba zgonów wzrosła do 75.

W Belgii ponad 1300 pacjentów jest obecnie w szpitalach, prawie 300 na oddziałach intensywnej terapii. Ale coraz więcej osób opuszcza także szpitale. W ostatnich dziesięciu dniach wypisanych do domów zostało 340 osób.

Minister zdrowia o koronawirusie: Kryzys potrwa kolejnych osiem tygodni

Minister zdrowia Belgii oceniła, że kryzys związany z koronawirusem potrwa jeszcze kolejnych 8 tygodni. „Kiedy wirus rozprzestrzenia się w kraju, zwykle pozostaje kilka tygodni” - powiedziała Maggie De Block w wywiadzie dla telewizji VRT. Tak wynika z przewidywań wirusologów, którzy opierają się na doświadczeniach Chin i Korei Południowej. Zapewniła też, że Belgia jest przygotowana na zbliżający się szczyt pandemii. „Dzięki planom awaryjnym, które uruchomiliśmy dwa tygodnie temu, wszystkim naszym szpitalom udało się zwolnić dodatkowe 759 łóżek” - powiedziała belgijska minister zdrowia. Obecnie w Belgii na oddziałach intensywnej terapii jest ponad 2600 wolnych łóżek. Aby przygotować się na szczyt zakażeń, rząd federalny przeznaczył ponad miliard euro na pomoc dla szpitali w ramach awaryjnego finansowania.

Zobacz wideo Opustoszałe ulice europejskich miast. Kraje wprowadzają ograniczenia w poruszaniu się
Więcej o:
Komentarze (75)
Koronawirus w Belgii. Przybywa zakażonych. Minister zdrowia: kryzys potrwa jeszcze osiem tygodni
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 46 razy 14

  - "Aby przygotować się na szczyt zakażeń, rząd federalny przeznaczył ponad miliard euro na pomoc dla szpitali w ramach awaryjnego finansowania."
  A u nas połowę tej kwoty pisiory przeznaczyły na propagandę.
  To co głosujemy 10 maja i wybieramy pana Anżeja??

 • kmosb

  Oceniono 25 razy 7

  "Minister zdrowia Belgii oceniła, że kryzys związany z koronawirusem potrwa jeszcze kolejnych 8 tygodni". U nas w Polsce niskiego wzrostu człowiek oznajmił że epidemia zakończy się przed 10 maja bo są wybory.

 • laerke

  Oceniono 5 razy 5

  Male uzupelnienie: Maggie De Block powiedziala, ze kryzys potrwa jeszcze MINIMUM 8 tygodni. To dosyc wazne.

 • somtam

  Oceniono 15 razy 5

  Barany belgijskie. W Belgii zamknęli restauracje, to zaczęli jeździć do Holandii.

 • facio60

  Oceniono 14 razy 2

  Czy firma mała, czy duża, z ZUS będzie miała problemy. Nikt nic nie kupuje w tej chwili poza niezbędnymi artykułami. Staje produkcja. Wszyscy zrywają zamówienia i starają się nie płacić. Zachodzi pilna potrzeba solidarności społecznej. M. in. odgórne ustalenie maksymalnej pensji. Trudno płacić komuś 20 czy 30 tys, o ile nie więcej, gdy znakomitej części społeczeństwa za chwilę brak będzie dochodów aby kupić coś do jedzenia. To czas wyrzeczeń dla wszystkich. Żaden system finansowy nie wytrzyma takich obciążeń : emerytur, rent, 500+,wysokich pensji dla sfery budżetowej. Ale i prywatnej, bo brak dochodów firm i ludzi, to braki w budżecie, a i banki też nie będą wypłacalne, bo pobrania z kas będą wyższe niż wpływy i to znacznie. Pomyślicie pewnie, to komunizm. Nie, to obrona przed czymś duuuuużo groźniejszym, przed upadkiem struktur państwowych, braku policji. Za dwa- trzy miesiące, pojawią się pierwsze bandy rabujące ludzi. Zaczną się napady desperatów na zwykłych ludzi aby obrabować ich z oszczędnosci, wreszcie choćby jedzienia. I nikt wam nie pomoże.

 • starykawaler35

  Oceniono 3 razy -3

  Kryzys związany z koronaswirusem 8 tyg...załamanie gospodarcze 2 lata

 • nino.rota

  Oceniono 16 razy -4

  .nastąpi społeczna i polityczna korekta.
  przyspieszy obumieranie Unii Europejskiej jako niewydolnego sztucznego nowotworu i niesterownego molocha politycznego, nastąpi powrót do sprawdzonych i wydolnych organizacyjnie państw narodowych, mniejszych więc łatwiej sterowalnych.

 • dziewczyna_murzyna

  Oceniono 7 razy -5

  potem lekarze i inżynierowie z petrobudowy zdechna i problem sam się rozwiąże

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX