Koronawirus. Tłumy w Kampinoskim Parku Narodowym mimo apeli o pozostanie w domach. Ciężko zaparkować

Od kilkunastu dni rząd oraz służby sanitarne apelują o pozostanie w domach w związku z epidemią koronawirusa. Niestety, nie wszyscy stosują się do zaleceń, które mają pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się patogenu. Portal tvn24.pl otrzymał na Kontakt24 nagranie od jednego z czytelników, na którym widać turystów licznie odwiedzających w sobotę Kampinoski Park Narodowy.

W Polsce każdego dnia przybywa zakażonych koronawirusem. Obecnie jest ich już ponad 560, a 7 pacjentów zmarło. Władze oraz służby sanitarne podkreślają, że jednym z najskuteczniejszych sposobów ograniczenia nierozprzestrzenienia się wirusa jest społeczna izolacja, a więc jak najrzadsze opuszczanie miejsca zamieszkania.

Nie wszyscy jednak stosują się do tych wytycznych. Portal tvn24.pl opublikował na swojej stronie nagranie otrzymane od jednego z czytelników. Na filmie widać tłumy turystów odwiedzających Kampinoski Park Narodowy. Nagranie zostało zarejestrowane w sobotę w miejscowości Julinek (gmina Leszno). 

Nagranie można obejrzeć na stronie tvn24.pl.

"W niektórych miejscach był problem z zaparkowaniem samochodu, jak na przykład w miejscowości Julinek. Z licznie zaparkowanych w sąsiedztwie lasu aut wysiadały kilkuosobowe grupy i rodziny. Na miejscu było sporo dzieci, ale też osób starszych" - informuje portal tvn24.pl.

Dyrekcja Kampinoskiego Parku Narodowego przypomina, że mimo tego, że szlaki turystyczne i parkingi pozostają otwarte, turyści powinni zachować ostrożność i unikać gromadzenia się w zwartych grupach. Do odwołania zamknięto natomiast polany. 

MZ: W szpitalu zmarł zakażony pacjent, miał 43 lata. Kolejne przypadki SARS-CoV-2 w Polsce

Nie żyje 43-letni mieszkaniec powiatu białobrzeskiego, u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem - podał w niedzielę prezydent Radomia. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło tę informację. Mężczyzna jest siódmą osobą zmarłą z powodu COVID-19 w Polsce.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o 16 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Dotyczą one pięciu osób z woj. lubelskiego, czterech osób z woj. małopolskiego, trzech osób z woj. dolnośląskiego, dwóch osób z woj. podkarpackiego oraz po jednej osobie z woj. pomorskiego i opolskiego.

Zobacz wideo Policjanci zatrzymali mężczyznę, który uciekł ze szpitala w Zgierzu. Miał objawy sugerujące zakażenie koronawirusem
Więcej o:
Komentarze (353)
Tłumy w Kampinoskim Parku Narodowym mimo apeli o pozostanie w domach
Zaloguj się
 • gdabski

  Oceniono 85 razy 39

  No kurczę, przecież zalecali, że jeśli spacer, to właśnie do lasu, w mało uczęszczane miejsca. Na parkingu może i było ciasno, ale na pewno w lesie natrafiało się na mniej osób, niż w mieście.

 • wgrego

  Oceniono 45 razy 15

  na wybory tłumnie jest ok, pojedynczo do lasu nie.... słuszną linię ma nasza.. znaczy wolacka partia..

 • pedro.666

  Oceniono 67 razy 15

  Ludzie! Wirusy to nie kleszcze. Nie siedzą w trawie, nie atakują z drzew! A las to nie tramwaj, żeby się trzeba było w nim tłoczyć. Wystarczą dwa metry odległości, a przecież po lesie chodzi się w większych odstępach.

 • H2O H2O

  Oceniono 21 razy 11

  Moment, moment. Będę teraz adwokatem diabła. Nie ma prawnego obowiązku bycia mądrym, przezornym czy odpowiedzialnym. Jest natomiast obowiązek stosowania się do przepisów a te póki co uziemiły tylko tych z kwarantanny/izolacji. Jeśli Państwo uzna że zagrożenie jest duże to przecież wprowadzi odpowiednie przepisy.... tymczasem zaś to Państwo dzisiaj wygoniło parę setek osób do wyborów uzupełniających. Tyle tego :-)

 • excorporate

  Oceniono 11 razy 9

  Tak czytając te wpisy to widać, że granica między ostrożnością a paranoją jest bardzo cienka..

 • hen-live

  Oceniono 25 razy 9

  Włosi też tak lekceważyli ostrzeżenia i teraz nie mają miejsc na cmentarzach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX