Kraków. 60-latka uciekła z kwarantanny. Policja ujęła ją, gdy wsiadała do autobusu do Niemiec

W sobotę wieczorem krakowscy policjanci poszukiwali kobiety, która oddaliła się z domowej kwarantanny na osiedlu Ruczaj. 60-latka została zatrzymana na dworcu w Krakowie, skąd próbowała odjechać do Niemiec.

W ciągu ostatniej doby policjanci sprawdzili ponad 66 tysięcy miejsc, w których przebywają osoby objęte kwarantanną związaną z epidemią koronawirusa. Funkcjonariusze stwierdzili nieprawidłowości w 339 przypadkach. 

Jednym z nich była 60-latka, mieszkanka krakowskiego osiedla Ruczaj, której policjanci nie zastali w domu. Jak powiedział w TVN24 rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń, funkcjonariusze zlokalizowali ją na dworcu autobusowym. 

Kobieta planowała wsiąść w autokar do Niemiec i w ten sposób przekroczyć granicę. Policja zatrzymała ją tuż przed wejściem do pojazdu. Do sądu zostanie bowiem skierowany wniosek o ukaranie 60-latki. W związku z wprowadzeniem na terenie kraju stanu epidemii, kara grzywny za złamanie zasad kwarantanny została podniesiona i wynosi do 30 tysięcy złotych. 

Zobacz wideo Co obejrzeć podczas przymusowej izolacji? Mamy kilka propozycji

W sobotę wieczorem Ministerstwo Zdrowia informowało, że w Polsce objętych kwarantanną jest blisko 55 tysięcy osób, a ponad 74 tysiące osób zostały zgłoszone do kwarantanny po powrocie do kraju.

Więcej o: