Ministerstwo Zdrowia: W szpitalu zmarł zakażony pacjent, miał 43 lata. Kolejne przypadki w Polsce

Nie żyje 43-letni mieszkaniec powiatu białobrzeskiego, u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem - podał w niedzielę prezydent Radomia. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło tę informację. Mężczyzna jest siódmą osobą zmarłą z powodu COVID-19 w Polsce.

W niedzielę Radosław Witkowski, prezydent Radomia, poinformował, że w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Tytusa Chałubińskiego zmarł pacjent zakażony koronawirusem. To 43-letni mieszkaniec powiatu białobrzeskiego, który do szpitala trafił 16 marca. Jak podaje Polsat News, mężczyzna był kierowcą PKS w Grójcu. Była to pierwsza osoba chorująca na COVID-19 w tej placówce.

Obecnie w RSS przebywa 10 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Ich stan jest stabilny. 13 kolejnych oczekuje w szpitalnych izolatkach na wyniki testów

- napisał Witkowski na Facebooku. Zaapelował również, żeby, mimo pięknej pogody, zostać w domu.

Tylko tak możemy powstrzymać epidemię. Ja tymczasem będę dzisiaj rozmawiał z odpowiedzialnymi za służbę zdrowia w Radomiu o tym, jak jeszcze jako samorząd możemy pomóc lekarzom i całemu personelowi, którzy walczą na pierwszej linii z koronawirusem

- czytamy w komunikacie prezydenta.

Informację potwierdziło Ministerstwo Zdrowia

Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Radomiu zmarła siódma osoba zakażona koronawirusem. To 43-letni mężczyzna, który był w stanie ciężkim. Diagnoza lekarzy wskazuje na śmierć z powodu zakażenia koronawirusem

- podaje resort zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o 16 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Dotyczą one pięciu osób z woj. lubelskiego, czterech osób z woj. małopolskiego, trzech osób z woj. dolnośląskiego, dwóch osób z woj. podkarpackiego oraz po jednej osobie z woj. pomorskiego i opolskiego.

Dotychczas odnotowano 563 osoby chorujące na COVID-19. Siedem z nich zmarło.

Sanepid poszukuje pasażerów

Przypominamy, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białobrzegach poszukuje pasażerów, którzy w dniach 9-11 marca jechali autobusami PKS Grójec. Prosi o pilne zgłaszanie się osób, które podróżowały którymś z trzynastu kursów - TUTAJ można sprawdzić, o które kursy chodzi.

Pasażerowie proszeni są o kontakt pod następującymi numerami telefonów 48 613 23 60 lub 513 491 979, mogą również zadzwonić do sanepidu znajdującego się najbliżej ich miejsca zamieszkania. Pod tym adresem można znaleźć kontakty do stacji PSSE województwa mazowieckiego.

Zobacz wideo Policjanci zatrzymali mężczyznę, który uciekł ze szpitala w Zgierzu. Miał objawy sugerujące zakażenie koronawirusem
Więcej o:
Komentarze (322)
Ministerstwo Zdrowia: W szpitalu zmarł zakażony pacjent, miał 43 lata. Kolejne przypadki w Polsce
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 83 razy 69

  Wczoraj umarł człowiek na kwarantannie nie doczekawszy się przez kilka dni na testy. Tak wygląda sprawność działania państwa w obliczu epidemii. A w tvp propaganda jaki to rząd jest cudowny i przewidujący. 2 mld nie poszły na leczenie ludzi ale za to pomogą poprawić wizerunek kaczych nieudaczników.

 • tybinka2

  Oceniono 71 razy 63

  Na pewno jest kilkukrotnie więcej zakażonych i więcej umarłych. Każdy dyktatorsko- reżimowy rząd oszukuje obywateli.

 • magda_breslau

  Oceniono 77 razy 57

  Prawie wszystki rzady zawiodly.

  I gdyby tylko PiS nie zrobil nic, moglby uzyc tego jako wymowki: "no coz, wicie rozumicie, wszystkich zaskoczylo". To marna wymowka, ale jest. Ale PiS na oczach wszystkich w przedzien eksplozji wirusa zawinal nasza kase na wlasna propagande, a nam dal 40 milionow zabranych strazy pozarnej. I teraz nie ma zadnej wymowki.

  Poza tym, slepe szczescie dalo nam kilkanascie dni wiecej niz reszcie Europy. Moglismy cos z nimi zrobic, ale i je zmarnowano. Siedem zmarnowanych tygodni.

  To samo z wyborami. Polsce potrzebny jest szybki lockedown. #StayThe FuckHome. I znowu mozna bylo nie zrobic nic, i pozniej swa indolencje tlumaczyc na sto zenujacych sposobow. Ale zamiast tego, Jarek twierdzi, ze mu Konstytucja nie pozwala wyborow odwolac, i dla swego politycznego planu chce zmusic Polakow, by do trumny jego brata dolozyli tysiace swoich wlasnych... Zamiast masek dla wszystkich Polakow i 10 tys. testow dziennie, mamy wybory dla Jarka i jego czarnej duszy.

 • pixima

  Oceniono 61 razy 51

  37 lat, 43 lata, 27 lat - a we Włoszech średnia wieku ofiar 78 lat. Coś tu się nie zgadza. Niewydolność polskiej służby zdrowia tego nie tłumaczy.

 • kichchi

  Oceniono 54 razy 44

  pewnie powiedzą że dostał sepsy a wybory muszą sie odbyć by nie gwałcić konstytucji i ograniczać prawa obywatelskie 🤣

 • bojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 45 razy 35

  Oj, pissdzielce, coś wam średnia wieku Zmarłych zaczyna się sypać...
  Jakieś rozporządzenie może wydacie w tym zakresie?

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 44 razy 34

  "Ministerstwo Zdrowia wciąż nie wydało oficjalnego komunikatu na ten temat."
  Najpierw muszą dowiedzieć się jakie choroby współistniejące miał zmarly pacjent.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX