Nowe przypadki koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia: Zmarła 37-letnia kobieta. Czekamy na diagnozę

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 11 przypadkach zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą pięciu osób z województwa śląskiego, po dwie osoby z woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego oraz po jednej osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego.

Dotychczas w Polsce stwierdzono zakażenie koronawirusem u 547 osób. Pięć z nich zmarło.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w stanie ciężkim ze współistniejącymi chorobami. Czekamy na diagnozę lekarzy co do przyczyn śmierci

- poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Tak przedstawia się zaktualizowany o najnowsze przypadki diagram zakażeń w Polsce:

Koronawirus w Polsce

W sobotę wieczorem Ministerstwo Zdrowia informowało, że w związku z epidemią koronawirusa hospitalizowanych było 1047 osób. Liczba osób objętych kwarantanną wynosiła 54 814, a liczba osób zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju wynosiła 74 106. Ponadto 56 623 osób było objętych nadzorem epidemiologicznym.

Zobacz wideo Jak szybko polska gospodarka odbije się po recesji związanej z koronawirusem? Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju odpowiada