Koronawirus w Polsce. Kolejne 44 przypadki zakażenia. Łącznie w kraju jest już ponad 500 chorych

Ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych 44 przypadkach zakażenia koronawirusem. Tym samym łączna liczba chorych na COVID-19 przekroczyła 500 osób.

Ministerstwo zdrowia poinformowało o 44 nowych przypadkach koronawirusa, potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego i po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 536/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Koronawirus. Rośnie liczba chorych i ofiar śmiertelnych na świecie

Ponad 12,5 tysiąca ofiar śmiertelnych i niemal 300 tysięcy osób zakażonych na całym świecie - to najnowsze dane na temat pandemii, jakie podaje amerykański Uniwersytet Johna Hopkinsa w Maryland.

Zobacz wideo Jak bardzo koronawirus może uderzyć w polską gospodarkę w drugim kwartale i całym 2020 roku?

Dzisiaj po raz kolejny gwałtownie wzrosła liczba osób, które zmarły we Włoszech. W ciągu ostatniej doby władze odnotowały niemal 800 przypadków śmiertelnych, a od wybuchu epidemii jest ich ponad 4800. Wzrosła też liczba ofiar w Iranie do półtora tysiąca oraz w Hiszpanii do 1375. Według podawanych przez naukowców danych, rośnie równocześnie liczba osób, które zostały wyleczone. Obecnie to 91,5 tysiąca osób na całym świecie, głownie w Chinach i Iranie.

Restrykcje w Jordanii i USA. WHO apeluje do młodych

Kolejne kraje wprowadzają restrykcje, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. W Jordanii za nieuzasadnione wyjście z domu można trafić do więzienia. Nakaz pozostania w domach wprowadzono w pięciu amerykańskich stanach, w tym w Nowym Jorku, Kalifornii oraz Illinois.

Zarówno politycy jak i Światowa Organizacja Zdrowia apelują do młodych ludzi na całym świecie o rozwagę i o pozostawanie w domach. Przypominają, że młodzież może nieświadomie zarażać innych, a samemu nie mieć objawów koronawirusa.

Więcej o:
Komentarze (173)
Koronawirus w Polsce. Kolejne 44 przypadki zakażenia. Łącznie w kraju jest już ponad 500 chorych
Zaloguj się
 • goldberg

  Oceniono 39 razy 29

  Głosuj na Andrzeja nawet jeśli w wyniku tego skończysz w trumnie i pozbawisz własne dzieci i wnuków ojca i dziadka. Andrzej potrzebuje limuzyny, pałacu i ciepłej posadki na kolejne lata. On jest ważniejszy niż Twoje własne życie i Twoja rodzina.

 • rejestracjanowegokonta

  Oceniono 37 razy 27

  Ale budyń "oręciu" mówił, że się polepsza? Ktoś wie co miał na myśli?

 • jael53

  Oceniono 32 razy 24

  Jedno zasadnicze pytanie: jak w tych okolicznościach ma wyglądać życie innych chorych? Ostatecznie, ludziom zdarzają się rozmaite dolegliwości - w tym okulistyczne, stomatologiczne, ginekologiczne, kardiologiczne... mają czekać do lepszych czasów? Jak wygląda opieka medyczna nad pozostającymi w kwarantannie? Czy w ogóle jakaś jest?

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 25 razy 19

  Kaczkodany nie dajo rady, byli od stycznia tak zajęci dojeniem Polski, że nie zauważyli epidemii.

 • goldberg

  Oceniono 31 razy 19

  Idź i głosuj - nic Ci nie będzie - śmiało. Ląduj, zmieścisz się - śmiało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX