Głogów. Mężczyzna objęty kwarantanną zmarł w mieszkaniu. Starosta: Nie doczekał się na testy

W Głogowie (woj. dolnośląskie) zmarł mężczyzna, który przebywał w kwarantannie i oczekiwał na przeprowadzenie testów na obecność koronawirusa. Tę informację potwierdził starosta głogowski Jarosław Dudkowiak. - Nie wiadomo jeszcze jaka była przyczyna jego śmierci. Mężczyzna czekał na przeprowadzenie testów (...). Wzywam ministra, aby te testy były, aby nie okłamywać społeczeństwa - powiedział Dudkowiak, cytowany przez portal miedziowe.pl.

W sobotę w Głogowie (woj. dolnośląskie) zmarł mężczyzna, który przebywał w kwarantannie i oczekiwał na przeprowadzenie testów na obecność koronawirusa - informuje "Gazeta Wrocławska".

Policjanci, którzy pojawili się na głogowskim osiedlu Kopernika, chcieli początkowo potwierdzić, że mężczyzna stosuje się do zaleceń i przebywa w domu. Funkcjonariuszom nie udało się jednak nawiązać nim kontaktu telefonicznego. "Wezwano straż pożarną, którą otworzyła drzwi. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny" - przekazał portal miedziowe.pl.

Głogów. Mężczyzna zmarł w trakcie kwarantanny domowej. Miał poddać się testom na obecność koronawirusa

Starosta głogowski Jarosław Dudkowiak stwierdził, że dokładna przyczyna śmierci nie jest jeszcze znana. Samorządowiec wystosował też apel do rządzących. - Ta osoba czekała na testy i się ich nie doczekała. Mówią o tym samorządowcy i ja to też często powtarzam. Wzywam rządzących i ministra zdrowia, aby te testy wykonywać. Nie wolno okłamywać społeczeństwa. Osoby, które są w kwarantannach, mają problem z wykonaniem testów. Sanepidy zgłaszają zapotrzebowanie na testy, a ich po prostu nie ma. Jeśli już, to trzeba na nie czekać kilka dni - stwierdził Dudkowiak.

Zobacz wideo Kontrole na granicach. Ruch graniczny w Europie został ograniczony

Portal miedziowe.pl ustalił nieoficjalnie, że mężczyzna zmagał się z problemami zdrowotnymi. Dokładna przyczyna śmierci będzie znana po przeprowadzeniu sekcji zwłok. 

Koronawirus. Kolejne przypadki zakażeń w Polsce 

Ministerstwo zdrowia poinformowało o 44 nowych przypadkach koronawirusa, potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi. Ogółem stwierdzono w Polsce 536 przypadków zakażenia, pięć osób zmarło.

Nowe przypadki dotyczą: 20 osób z województwa mazowieckiego, 15 osób z łódzkiego, 5 osób z wielkopolskiego, 2 osób z kujawsko-pomorskiego i po jednej osobie z województw lubelskiego i świętokrzyskiego.

Więcej o:
Komentarze (707)
Głogów. Mężczyzna objęty kwarantanną zmarł w mieszkaniu. Starosta: Nie doczekał się na testy
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 164 razy 142

  -Wzywam rządzących i ministra zdrowia, aby te testy wykonywać. Nie wolno okłamywać społeczeństwa.
  Podpisuję się pod tym apelem.
  Pan prezes okłamuje nas dla naszego dobra, bo prawda jego zdaniem może nam zaszkodzić?
  Pewnie już się pisiory wszelkiej maści po dwadzieścia razy przebadały i przetestowały. Suweren może poczekać. I umrzeć.

 • miecztemidy

  Oceniono 131 razy 113

  Nie zaliczą tej OFIARY wrednego wirusa do statystyk,gdyż nie udało by się kłamstwo pisiego nierządu. Łżąc chcą wmawiać Polakom,że byli przygotowani,że działali najlepiej w Europie i takie tam pierd...ne przechwałki. Otóż nie byliśmy!!!!!!!!!!!!!!!!! Mieliśmy jako państwo na to chwilę czasu i to pisiarnia zlekceważyła. Wiele zgonów przypiszą innym przyczynom .

 • szcz9

  Oceniono 128 razy 110

  Wiecie ile kosztowałoby kupienie i wykonanie testów wszystkim Polakom? Prawie dwa miliardy złotych. Czy dobrze pamiętam, że taką sumę miesiąc temu prezydent dał lekką ręką TVP i PR?

 • kaczesumienie

  Oceniono 111 razy 95

  Kacze państwo - przemówienia i deklaracje. Aby do wyborów. Sk..syny.

 • ciekawamarija

  Oceniono 88 razy 78

  Bo długopis i sucha mietła zajęli testy na koronawirusa, chociaż są zdrowi

 • martinez123

  Oceniono 80 razy 72

  I co powiesz na to, kieszonkowy prezesie? A ty, kłamco Matołuszku? Adriana nie pytam, bo nie ma swojego zdania. A więc mówicie, że jesteśmy wzorem dla Europy, tak? I że pogłoski o niedostatecznej liczbie przeprowadzanych testów to fake-newsy? I może że ta śmierć to efekt tego, że "przez 8 ostatnich lat polcy i polaki..."
  Nieudacznicy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX