Ewakuacja szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą. Personel i pacjenci zakażeni koronawirusem

Ewakuowano szpital w Nowym Mieście nad Pilicą (woj. mazowieckie). Wśród pacjentów i personelu placówki potwierdzono łącznie 27 przypadków zakażenia koronawirusem. Jak informuje Wirtualna Polska, w ewakuacji pomagają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Przypomnijmy, że do szpitala oddelegowany przez wojewodę został wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski, który na miejscu pomaga personelowi w opiece nad pacjentami.

W szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą stwierdzono 27 przypadków zakażenia koronawirusem - zarówno wśród pacjentów, jak i personelu. Jak informuje Wirtualna Polska, w sobotę zdecydowano o ewakuacji placówki, co potwierdził starosta grójecki Krzysztof Ambroziak. Źródłem zakażenia była prawdopodobnie pacjentka z zapaleniem płuc, którą leczono na oddziale wewnętrznym.

Część pacjentów wypisano do domów, innych przetransportowano natomiast do szpitala MSWiA w Warszawie. W ewakuacji palcówki uczestniczyli też żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Według ustaleń WP, ewakuacja szpitala miała zakończyć się do godz. 15.  

Zobacz wideo Policjanci zatrzymali mężczyznę, który uciekł ze szpitala w Zgierzu. Miał objawy sugerujące zakażenie koronawirusem

Ewakuacja szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą. Do placówki został wcześniej oddelegowany Stanisław Karczewski

- Nie wiemy na razie, co będzie dalej - przyznaje starosta. Nie ma zgody bowiem na zamknięcie placówki. - Do szpitala mają być wysłani lekarze z innych miejsc - powiedział Ambroziak, cytowany przez Wirtualną Polskę. 

Przypomnijmy, że w Nowym Mieście nad Pilicą od piątku przebywa wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski, który na miejscu pomaga personelowi szpitala. Wicemarszałek Senatu został tam skierowany przez wojewodę mazowieckiego. - Zastanawiamy się, w jakim czasie uruchomić szpital, by w jak najszybszym czasie mógł rozpocząć swoją normalną działalność. To nasza główna troska, by jak najszybciej szpital mógł funkcjonować. Przed chwilą rozmawiałem z panią dyrektor, myślimy o tym, żeby oddział chirurgiczny uruchomić od poniedziałku, oddział wewnętrzny w tygodniu - stwierdził Karczewski w rozmowie z Polską Agencją Prasową. 

- Najważniejsze, żeby przeprowadzić jak najszybszą dezynfekcję i jak najszybsze uruchomienie, policzenie składu osobowego i rozpoczęcie w jak najszybszym czasie przyjmowania pacjentów - dodał wicemarszałek Senatu. 

Więcej o:
Komentarze (261)
Ewakuacja szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą. Personel i pacjenci zakażeni koronawirusem
Zaloguj się
 • single_malt

  Oceniono 93 razy 89

  Na przyjazd Pana Marszalka na wszelki wypadek przetestowano raz a porzadnie wszystkich w szpitalu . I wyszedl niezly xuj

 • vitruvius

  Oceniono 80 razy 72

  Do czego PiS się nie dotknie (poza propagandą i manipulacją) to spieprzy. Jak stadniny i .... lista coraz dłuższa. A ten cyrk na granicach był bardzo łatwy do przewidzenia. Trzeba mieć wyobraźnie i myśleć. W PiS to zakazane, głoś i słuchaj "przekaz dnia". Za Stalina było "mordę w kubeł i radia słuchaj !!! ". Powtórka z rozrywki. Dobrze, że dzisiejsi Niemcy, po doświadczeniach z karykaturalnymi i tragicznymi dyktaturami NSDAP i SED są na tyle cywilizowani, że chociaż pomogą ofiarom IGNORANCJI PiS "wybrańców" czy elyt...... Jedyne co w PiS potrafią po mistrzowsku, to manipulować "ludem ciemnym"
  A jeżeli karczewski jest takim lekarzem, jakim był marszałkiem senatu, to lepiej niech siedzi w domu.

 • mer-llink

  Oceniono 69 razy 65

  Pan KArczewski Stanisław "rzucony na pierwsza linię"!
  I co?
  I zrobił, że ten znakomity szpital od razu do zamknięcia. (Znakomity, bo dał zarobić panu KArczewskiemu Stanisławu 400 000 na lewych dyżurach.)
  Może już więcej niech pana Karczewskiego Stanisława nikt gdzie indziej nie "rzuca"?

  P.S> Ale z pana KArczewskiego Stanisłąwa szpital miał teraz jeden pożytek: załatwił swoimi PiS-owskimi chodami, że pacjentów nie wysłano np. do Strzegomia, tylko do szpitala MSA w Warszawie.

 • greg.waw

  Oceniono 59 razy 57

  I mleko się rozlało. Gdyby na obecność koronawirusa byli badani wszyscy pacjenci z zapaleniem płuc, to prawdopodobnie nie byłoby zarażonego całego personelu szpitala. Tak właśnie zaczęło się we Włoszech...

 • jael53

  Oceniono 57 razy 55

  Pan exmarszałek zetknął się z pracą dla idei szybciej, niż mu się marzyło.

 • kosmyk

  Oceniono 48 razy 46

  Wice Marszałek Karczewski niech zwróci sie do Ministra Zdrowia z apelem o podstawowy sprzęt dla małych szpitali. Kłamstwami,którymi karmi nas Minister i Premier,przy ogromnym wsparciu Prezydenta Dudy, należy walczyć wszelkimi sposobami.

 • bialymisio

  Oceniono 44 razy 44

  Jeden z wielu przypadków, które będą miały miejsce. Brak wykonania testu na SARS-CoV-2 osobie chorej leżącej z objawami na oddziale niezakaźnym + brak środków ochrony osobistej dla personelu medycznego tego oddziału -> zakażenienie lekarzy i pacjentów -> kwarantanna/wyłaczenie/ewakuacja szpitala, zakażeni/chorzy pacjenci i personel. Prognoza, że będą tu za chwilę drugie Włochy jest całkowicie realna.

 • hipr

  Oceniono 45 razy 41

  "pacjentka z zapaleniem płuc" jest typowym przeoczeniem w procedurach postępowania - wszyscy z zapaleniem płuc powinni być izolowani, inaczej w dwa tygodnie zamkniemy wszystkie szpitale w Polsce

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX