Ewakuacja szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą. Personel i pacjenci zakażeni koronawirusem

Ewakuowano szpital w Nowym Mieście nad Pilicą (woj. mazowieckie). Wśród pacjentów i personelu placówki potwierdzono łącznie 27 przypadków zakażenia koronawirusem. Jak informuje Wirtualna Polska, w ewakuacji pomagają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Przypomnijmy, że do szpitala oddelegowany przez wojewodę został wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski, który na miejscu pomaga personelowi w opiece nad pacjentami.

W szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą stwierdzono 27 przypadków zakażenia koronawirusem - zarówno wśród pacjentów, jak i personelu. Jak informuje Wirtualna Polska, w sobotę zdecydowano o ewakuacji placówki, co potwierdził starosta grójecki Krzysztof Ambroziak. Źródłem zakażenia była prawdopodobnie pacjentka z zapaleniem płuc, którą leczono na oddziale wewnętrznym.

Część pacjentów wypisano do domów, innych przetransportowano natomiast do szpitala MSWiA w Warszawie. W ewakuacji palcówki uczestniczyli też żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Według ustaleń WP, ewakuacja szpitala miała zakończyć się do godz. 15.  

Zobacz wideo Policjanci zatrzymali mężczyznę, który uciekł ze szpitala w Zgierzu. Miał objawy sugerujące zakażenie koronawirusem

Ewakuacja szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą. Do placówki został wcześniej oddelegowany Stanisław Karczewski

- Nie wiemy na razie, co będzie dalej - przyznaje starosta. Nie ma zgody bowiem na zamknięcie placówki. - Do szpitala mają być wysłani lekarze z innych miejsc - powiedział Ambroziak, cytowany przez Wirtualną Polskę. 

Przypomnijmy, że w Nowym Mieście nad Pilicą od piątku przebywa wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski, który na miejscu pomaga personelowi szpitala. Wicemarszałek Senatu został tam skierowany przez wojewodę mazowieckiego. - Zastanawiamy się, w jakim czasie uruchomić szpital, by w jak najszybszym czasie mógł rozpocząć swoją normalną działalność. To nasza główna troska, by jak najszybciej szpital mógł funkcjonować. Przed chwilą rozmawiałem z panią dyrektor, myślimy o tym, żeby oddział chirurgiczny uruchomić od poniedziałku, oddział wewnętrzny w tygodniu - stwierdził Karczewski w rozmowie z Polską Agencją Prasową. 

- Najważniejsze, żeby przeprowadzić jak najszybszą dezynfekcję i jak najszybsze uruchomienie, policzenie składu osobowego i rozpoczęcie w jak najszybszym czasie przyjmowania pacjentów - dodał wicemarszałek Senatu. 

Więcej o: