Kolejne przypadki zakażenia w Polsce. Najwięcej osób z koronawirusem na Mazowszu

Do tej pory w Polsce zakażenie koronawirusem stwierdzono u 452 osób. Pięć z nich zmarło. Najwięcej, bo prawie jedna czwarta wszystkich chorujących na COVID-19, to mieszkańcy Mazowsza.

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 27 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To oznacza, że dotychczas w Polsce (stan na 21 marca, godz. 14:00) patogen wykryto u 452 osób, z czego pięć zmarło.

Najmniej przypadków zakażenia na Podlasiu

Najwięcej przypadków zakażenia koronawirusem (107) stwierdzono w województwie mazowieckim. Następne pod względem liczby zachorowań są województwo dolnośląskie (61 przypadków) i łódzkie (57).

Do tej pory najmniej osób chorujących na COVID-19 zanotowano w województwie podlaskim. Zakażenie wykryto tam u pięciu osób.

Co robić w przypadku podejrzenia zakażenia?

GIS przypomina, że jeżeli w ciągu ostatnich 14 dni przebywałeś zagranicą lub miałeś kontakt z osobą, u której stwierdzono zakażenie, masz podwyższoną temperaturę, kaszel oraz odczuwasz duszności powinieneś bezzwłocznie zadzwonić do stacji sanitarno-epidemiologicznej odpowiedniego dla regionu zamieszkania. Wykaz placówek, do których możemy zgłaszać podejrzenie zakażenia koronawirusem znajduje się na stronie internetowej GIS: https://gis.gov.pl/problem/. Konsultant udzieli wszystkich informacji na temat kolejnych kroków, jakie należy podjąć.

Przeczytaj także:

Zobacz wideo Opustoszałe ulice europejskich miast. Kraje wprowadzają ograniczenia w poruszaniu się
Więcej o:
Komentarze (137)
Kolejne przypadki zakażenia w Polsce. Najwięcej osób z koronawirusem na Mazowszu
Zaloguj się
 • art_102

  Oceniono 44 razy 40

  Testów brak. Zakazano też sprowadzania ich przez szpitale i przychodnie prywatne, co jest idiotyzmem. Lekarze, którzy ujawniają stan faktyczny szpitali są dyscyplinowani lub zwalniani.
  Chorych sa tysiące, ale poniewaz testów rząd nie zamawia, a na istniejących trzyma łapę, bo pis zrobi wszystko, zeby utrzymać te fikcję do wyborów, kótrych kosztem naszego życia nie chce odwołać. Wojewodowie z przykazu rzadu są jedynymi, którzy mogą informować o statystykach, wójtowie, prezydenci miast, mają całkowity zakaz informacyjny, moga jedynie powtarzać oficjalne statystyki rządowe.
  My możemy zdychać, pis chce wygrać wybory, które chcą mieć w maju. Wiedzą, ze tak fikcja w końcu sie skończy, bo ludzie będą padać jak muchy i mają późniejsze wybory przewalone. Dlatego poświęcą nas, lekarzy, ratowników byleby pozostać przy korycie.

 • owca888

  Oceniono 44 razy 32

  A ja znowu przypomnę, że SZUMOWSKI PRZESPAŁ, kiedy pisano, że w weekend, kiedy kończyły się ferie w mazowieckim, na przełęczy Brennero stały w korku głównie samochody z rejestracją warszawską. I to KURNA wtedy, 23 lutego, należało kierować tych wszystkich ludzio na kwarantannę.
  Cholerny, indolentny PISS. Kaczyński, oby ci ziemia ciężką była, jak już nadejdzie twój czas.
  Po trupach, po trupach, po trupach.... do wyborów.

 • niktwazny126

  Oceniono 34 razy 26

  Zwyczajny poseł już tworzy komisje wyborcze? Obok urn na karty wyborcze ustawi też urny na prochy? Może od razu większe, żeby całe rodziny się do jednej zmieściły. Tylko jak to księża potraktują przy pochówku? Bo kasa musi się zgadzać.

 • pyffello114

  Oceniono 39 razy 25

  Po decyzji prezesa Kaczyńskiego o nieprzekładaniu terminu wyborów:
  oto nowe zawołanie wyborcze prezydenta Dudy:
  Po trupach koronawirusa maszerujemy do zwycięstwa, hej ho!!

 • trybik169

  Oceniono 20 razy 20

  Województwo Opolskie wciąż stoi z liczbą 10. Dlaczego? Bo się skończyły testy, a tutejszy sanepid nabrał wody w usta :) Niedługo Morawiecki będzie śpiewać "jest super, jest super, więc o co Ci chodzi". Naprawdę naiwni są Ci, którzy wierzą w jego zapewnienia :)

 • dziadwawelski

  Oceniono 24 razy 20

  Na kwarantanni, izolacji czy jak to zwał przebywa w kraju niemal 100 Tysięcy osób ;-)))) Statystyka to taka nieprecyzyjna nauka, ze można by założyć, że tych 452 miało pecha bo zrobiono im testy ;-))))))))))))))))))))))))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX