Gdańsk. Mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa uciekł ze szpitala. Znaleziono go w Małopolsce

Nie czekając na wyniki testu na koronawirusa, 24-latek postanowił uciec ze szpitala w Gdańsku. Policja znalazła go w Makowie Podhalańskim w Małopolsce.

Jak podaje TVN24, 24-latek z Rumi (woj.pomorskie) trafił na obserwację do Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku, gdzie poddano go badaniu na obecność koronawirusa. Mężczyzna jednak nie chciał poczekać na wynik testu i uciekł z placówki. Kiedy lekarze to zauważyli, powiadomili policję. Informacja została wysłana do jednostek na terenie całego kraju.

Został znaleziony w Małopolsce

Funkcjonariusze wiedzieli, że 24-latek może przebywać w Małopolsce. W piątek wieczorem w Makowie Podhalańskim zatrzymali mężczyznę w taksówce. Policjanci byli w specjalnych kombinezonach ochronnych. Uciekinier miał przy sobie maczetę, jednak nie stawiał oporu. Został zabrany do policyjnej izby zatrzymań, która jest przygotowana dla osób, co do których istnieje podejrzenie zakażenia. W sobotę zostanie podjęta decyzja jakie będą dalsze działania.

Koronawirus w Polsce

W sobotę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 14 nowych przypadkach zakażenia koronawirusa. Dotyczą one czterech osób z woj. wielkopolskiego, trzech osób z woj. śląskiego, tzrech z woj. warmińsko-mazurskiego i po jednej osobie z woj. pomorskiego, lubelskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Aktualnie osób zakażonych w Polsce jest 439. Pięć osób zmarło.

Zobacz wideo Policjanci zatrzymali mężczyznę, który uciekł ze szpitala w Zgierzu. Miał objawy sugerujące zakażenie koronawirusem
Więcej o:
Komentarze (133)
Gdańsk. Mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa uciekł ze szpitala. Znaleziono go w Małopolsce
Zaloguj się
 • witron

  Oceniono 50 razy 46

  Jeśli ten idiota nie dostanie 30 tysięcy kary dla odstraszenia innych to będzie znaczyło że nie traktujemy tego poważnie...

 • tomvxtomvx

  Oceniono 42 razy 38

  I załatwił taksiarzowi 2 tygodnie domowej kwarantanny czyli 2 tygodnie braku możliwości zarobkowania.

 • jestem_synem_roma

  Oceniono 28 razy 24

  Koronawirusa może gość nie miał, ale sądząc po ucieczce i maczecie to poważne zaburzenia psychiczne.

 • Asia Kowalkowska

  Oceniono 28 razy 22

  Dowalic 30k kary, tak samo jak debilom którzy zatajaja przed pogotowiem/policją, że mieli kontakt z kimś zarażonym i sami mogą być chorzy i się skończy.

 • lernest

  Oceniono 26 razy 20

  Widocznie tą maczetą"ubijał" koronawirusa! Typowy debil,polski suweren!

 • z.04.2019

  Oceniono 22 razy 20

  zabrał ze sobą maczetą, kibol wyklęty, gdyby spotkał koranawirusa uciąłby mu wirusa

 • tom_aszek

  Oceniono 19 razy 19

  Maczetę? Nie ciupagę?

 • hipr

  Oceniono 16 razy 16

  użyć takiego do testowania szcepionki

 • pe2

  Oceniono 20 razy 16

  Pierwszy kandydat do kary 30000?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX