Jarosław Kaczyński o przełożeniu wyborów: Nie ma ku temu żadnych przesłanek konstytucyjnych

- To nie jest tak, że możemy sobie powiedzieć, że przekładamy wybory. Muszą być ku temu przesłanki konstytucyjne. Ich teraz nie ma - powiedział Jarosław Kaczyński. Prezes PiS dodał, że kandydaci na prezydenta mimo sytuacji związanej z koronawirusem prowadzą kampanię, a "najbardziej poszkodowany jest kandydat formacji rządzącej".

W sobotę gościem Krzysztofa Ziemca w RMF FM był Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że w zeszłą niedzielę w kościele było dziesięć osób w dużej odległości od siebie, dlatego było bezpiecznie. Dodał, że nie wie, czy pójdzie w najbliższą, ponieważ stało się to obiektem zainteresowania mediów.

Prezes PiS: Nie ma przesłanek konstytucyjnych

Prowadzący zapytał Kaczyńskiego o to, czy majowe wybory prezydenckie zostaną przełożone.

Jestem przekonany, że w tej chwili nie ma żadnych przesłanek, aby wprowadzić stan klęski żywiołowej. Pamiętajmy, że to nie jest tak, że możemy sobie powiedzieć, że przekładamy wybory. Muszą  być ku temu przesłanki konstytucyjne. Ich teraz nie ma. Mam nadzieję, że nie będzie ich również przed samymi wyborami. Czynimy wszystko, żeby ten stan w Polsce był pod kontrolą

- powiedział Jarosław Kaczyński. Dodał, że wybory prezydenckie powinny się odbyć. Stwierdził, że kandydaci prowadzą w jakiś sposób kampanię.

Najbardziej poszkodowany jest kandydat formacji rządzącej. Najwięcej stracił. Miałby już dziesiątki, setki spotkań za sobą. Przeważałby nad swoimi konkurentami ogromnie. On bardzo dużo ryzykuje kandydując

- dodał Kaczyński. Prezes PiS powiedział, że w sytuacji epidemii koronawirusa prezydent nie może uciekać od niebezpieczeństwa i chować się w pałacu.

"Rząd zasłużył na piątkę"

Prezes PiS podkreślił, że, co jest zasługą rządu, Polska ma zapasy pieniędzy i dlatego nie zabraknie ich na programy społeczne, m.in. na 500+. Zaznaczył, że kraj jest w stanie szybko podnieść się z kryzysu gospodarczego spowodowanego epidemią koronawirusa. Kaczyński odniósł się również do zarzutów opozycji, że rząd zareagował za późno.

Jest coś takiego jak wilcze prawo opozycji, ale opozycja korzysta w tej sytuacji z niego nadmiernie. Można porównać z innymi krajami i reakcja rządu w Polsce była bardzo szybka. (...) To, co jest decydowane, jest realizowane

- stwierdził polityk. Podkreślił, że "rząd zasłużył na piątkę".

Zobacz wideo „Tarcza antykryzysowa” pozwala na obniżenie pensji. „ Koszty staramy się podzielić równo pomiędzy wszystkich”
Więcej o:
Komentarze (1643)
Jarosław Kaczyński w RMF o przełożeniu wyborów: Nie ma ku temu żadnych przesłanek konstytucyjnych
Zaloguj się
 • kapitan_kloss

  Oceniono 258 razy 238

  Nie odwołanie wyborów będzie jasnym znakiem, ze społeczeństwo jest traktowane gorzej od bydła.

 • kordelk.a

  Oceniono 188 razy 176

  Ten człowiek już całkowicie odleciał. Jak ktoś tak oderwany od rzeczywistości może mieć wpływ na życie całego narodu. To jest naprawdę szokujące i bardzo niebezpieczne.

 • caius1

  Oceniono 179 razy 169

  "To nie jest tak, że możemy sobie powiedzieć, że przekładamy wybory. Muszą być ku temu przesłanki konstytucyjne. "
  powiedział ten co Konstytucję uważa za świstek papieru. To tak jakby alfons powoływał się na 6 przykazanie.
  NiePiS

 • jo1952

  Oceniono 158 razy 148

  A czy w Konstytucji jest stan epidemii?Przytaczanie Konstytucji przez PIS jest kpiną z nas;połamali ją w dowolny sposób wiele razy.

 • def11

  Oceniono 154 razy 146

  Pół kraju stoi, a wg prezesa nie jest to stan nadzwyczajny.
  Duda najbardziej poszkodowany - powiedział prezes, kłamca i prowokator.

  p.s. no i wzruszyła mnie ta twoja troska o Konstytucje, prawie uwierzyłem :)

 • pedro.666

  Oceniono 129 razy 119

  Kaczor, uważaj, bo możesz zejść jako pierwszy. Jesteś w grupie wysokiego ryzyka, a po kościołach latasz

 • czarna_zoska

  Oceniono 113 razy 105

  Niech mu ktos wytlumaczy ze to ze wirusa nie widac, nie znaczy ze go nie ma.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX