Koronawirus w państwach bałtyckich. Na Litwie, Łotwie i w Estonii przybywa zakażonych

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem w krajach bałtyckich. Na COVID-19 na Litwie, Łotwie i w Estonii choruje 460 osób.

Na Litwie w ciągu ostatnich godzin patogen zdiagnozowano u czternastu osób. Dziewięć z nich to ludzie, którzy zarazili się za granicą. U trzech osób koronawirusa wykryto po badaniu w tzw. mobilnych punktach, które w tym tygodniu zaczęły funkcjonować na Litwie. W sumie w całym kraju potwierdzono 63 przypadki występowania patogenu. Ze szpitala wyszła niedawno pierwsza na Litwie osoba, u której stwierdzono zakażenie wirusem.

Łotewskie władze potwierdziły 111 przypadków zachorowania. W piątek łotewski rząd zobowiązał handlowców do wprowadzenia dodatkowych środków bezpieczeństwa. W sklepach powinny pojawić się informacje o zachowaniu dwumetrowej odległości od innych osób. Transmitowane mają być też co 15 minut komunikaty przypominające o jak najszybszym zrobieniu zakupów i powrocie do domu.

Zobacz wideo Oklaski dla służby zdrowia w Hiszpanii

Władze Estonii potwierdziły w piątek 283 przypadki wystąpienia koronawirusa w kraju. Lokalni medycy zwracają uwagę na to, że tempo rozprzestrzeniania się patogenu nieznacznie się zmniejszyło. Podobnie jak na Litwie, w Estonii zaczęły działać mobilne punkty, w których można zbadać się na obecność koronawirusa w organizmie.

Więcej o: