Zachorowała na COVID-19, za leczenie musi zapłacić prawie 35 tysięcy dolarów

Amerykanka, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem, otrzymała rachunek za leczenie na prawie 35 tys. dolarów. Przewiduje się, że problem wysokich kosztów leczenia może dotknąć wiele osób.

Jak podaje "Time", pod koniec lutego Danni Askini zaczęła odczuwać ból w klatce piersiowej, duszność i migrenę. Początkowo podejrzewano, że ma to związek z chłoniakiem i nowym lekiem, który zaczęła zażywać. Lekarze na pogotowiu stwierdzili jednak, że to zapalenie płuc i odesłali ją do domu. W ciągu kilku dni jej stan się pogorszył. Kobieta była jeszcze dwukrotnie w szpitalu, gdzie leczono objawy grypy. W końcu wykonano test na koronawirusa. Wynik był pozytywny. 

Wysokie koszty leczenia koronawirusa

Kilka dni później Askini otrzymała rachunek za badanie i leczenie: 34 927,43 dolarów.

Byłam zszokowana. Osobiście nie znam nikogo, kto ma takie pieniądze

- powiedziała w rozmowie z "Time". Podobnie jak 27 milionów innych Amerykanów, Askini nie była ubezpieczona, kiedy pojechała do szpitala. Wraz z mężem planowała w tym miesiącu przeprowadzić się do Waszyngtonu, aby móc podjąć nową pracę. Teraz, gdy była zmuszona wstrzymać plany, kobieta złożyła wniosek o Medicaid (państwowy program pomocy socjalnej w Stanach Zjednoczonych dla osób i rodzin, których dochody są niewystarczające aby zapłacić za opiekę zdrowotną) i ma nadzieję, że program pokryje rachunki.

Jak przewiduje Światowa Organizacja Zdrowa, większość osób chorujących na COVID-19 będzie mogła zdrowieć w domu. Jednak osoby, które w cięższym stanie trafią na OIOM mogą, niezależnie od ubezpieczenia, spodziewać się wysokich rachunków. Organizacja Kaiser Family Foundation szacuje, że średni koszt leczenia koronawirusa dla osoby ubezpieczonej przez pracodawcę wyniósłby około 9 763 dolarów. Natomiast osoba z powikłaniami może zobaczyć rachunki około dwukrotnie wyższe - 20 292 dolarów.

W całych Stanach Zjednoczonych z powodu koronawirusa zmarło ponad 260 osób. Liczba zdiagnozowanych przypadków przekroczyła 19,5 tysiąca.

Przeczytaj także:

Zobacz wideo Kontrole na granicach. Ruch graniczny w Europie został ograniczony
Więcej o:
Komentarze (431)
Zachorowała na COVID-19. Za leczenie musi zapłacić prawie 35 tys. dolarów
Zaloguj się
 • zwyklaosoba

  Oceniono 90 razy 78

  No to teraz wiecie dlaczego rodacy wrócą do kraju z najdalszego zakątka świata bez względu na swój stan zdrowia. Łykną garść tabletek przeciwgorączkowych, w formularzu podadzą, że z nikim się nie widzieli, z nikim się nie kontaktowali, a w ogóle to już od pół roku próbowali wrócić do kraju.

 • vader2010

  Oceniono 80 razy 58

  Już wiecie skąd popularność lotdodomu?
  Grosza składek nie zapłacili ale leczyć się chcą "za darmo"...

 • kluska.pyza

  Oceniono 65 razy 49

  To na pewno doskonale wpłynie na wykrywalność przypadków w USA - chorzy będą się aktywnie ukrywać przed służbą zdrowia.

 • realistas

  Oceniono 53 razy 31

  Wydają na armię więcej niż reszta świata, a nie chcą ratować swoich obywateli. Po co im takie państwo?

 • june-of-44

  Oceniono 38 razy 28

  Ameryka jest extra. Z ta swoją demokracją dla bogatych. Tam jest extra.....
  Jak nie roz.j.e.b.i.e cię koronavirus, to dobije cię rachunek ze szpitala....
  Ale tam jest extra....

 • fryderykus

  Oceniono 34 razy 26

  amerikan dream..ludzie umierający od bolu zęba itd, bezdomnosc.... taki to raj na ziemi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX