Koronawirus w Hiszpanii. Jest już ponad 1000 ofiar, w ciągu doby zmarło 235 osób

Do 1002 wzrosła liczba ofiar koronawirusa w Hiszpanii. Zgodnie z najnowszymi statystykami hiszpańskiego resortu zdrowia, w kraju zakażonych jest już prawie 20 tysięcy osób.

Jak podaje "The Guardian", w ciągu ostatniej doby w Hiszpanii z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 zmarło 235 osób. Z tego powodu liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła już 1000.

Koronawirus w Hiszpanii. Liczba ofiar przekroczyła już 1000

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Hiszpanii wzrosła do 1002 osób. Ministerstwo Zdrowia informuje także o 19 980 potwierdzonych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2 w całym kraju.

Zobacz wideo Oklaski dla służby zdrowia w Hiszpanii

Ponad jedna trzecia udokumentowanych przypadków ma miejsce w Madrycie. W piątek wojsko ma rozpocząć kontrole w domach opieki, gdzie pomagać będzie w dezynfekcji tych obiektów. Według ostatnich danych w domach spokojnej starości na terenie kraju zmarło już ponad 50 osób.

Na całym świecie doszło do ponad 10 000 zgonów z powodu zakażenia SARAS-CoV-2. Dotychczas dwie trzecie ofiar to osoby zakażone w Chinach i we Włoszech. Hiszpania jest drugim krajem w Europie, gdzie dochodzi do największej liczby zakażeń. Aktualnie (w piątek 20 marca) liczba zakażonych na świecie wygląda następująco:

 • Chiny - 81 250 przypadków
 • Włochy - 41 035 przypadków
 • Hiszpania - 19 980 przypadków
 • Iran - 18 407 przypadków
 • Niemcy - 16 290 przypadków
 • Stany Zjednoczone - 14 250 przypadków
 • Francja - 10 891 przypadków

W pozostałych liczba zakażonych jest mniejsza niż 10 tysięcy. 

Więcej o:
Komentarze (30)
Koronawirus w Hiszpanii: w kraju ponad 1000 ofiar, w ciągu doby zmarło 235 osób
Zaloguj się
 • ps11111ps

  Oceniono 10 razy 6

  Kiedy ostatnio ktokolwiek widział Kim Dzong Una? On jeszcze żyje czy go korona w końcu dorwała? Schował się w schronie i postanowił przeczekać? W tym samym schronie siedzi też YArosław?

 • baby1

  Oceniono 7 razy 5

  Hiszpania dzielnie goni Włochów w liczbie zainfekowanych i zmarłych. Mam nadzieję, że jednak u nas rozsądek zwycięży i nie dołączymy do wyścigu.

 • mederith

  Oceniono 17 razy 5

  Czy pisowski rzad jest przygotowany na taki scenariusz?
  Czy napisal wytyczne dla polskiego rzadu PRZENAJSWIETSZY KARTOFEL-"WUC" I szef Premiera, oraz Prezydenta?
  Jak przygotowana jest SŁUZBA ZDROWIA, wie ktos?
  Maja wszystko,co jest potrzebne do walki z koronawirusem, czy jak zwykle wszystkiego brakuje? Ja wiem-wszystko na ostatnia chwile, ale niech WŁADZA nie traci ducha-dla wladzy zawsze wszystko bedzie, aby potem mogla do PUSTYCH TELEWIZOROW KŁAMAC I OBIECYWAC, BO TAK TRZEBA...W PUSTYM PANSTWIE NAJLEPIEJ SIE SPRZEDAJE PUSTOWŁOWIE.

 • nanorobot

  Oceniono 10 razy 4

  Wszyscy powini brac przykład z Korei Północnej, która radzi sobie z koronawirusem wyśmienicie. Tam, wg danych WHO, epidemii nie ma ...

 • sselrats

  Oceniono 7 razy 1

  Liczba zakazonych jest calkowicie nieznana bo cale spoleczenstwa nie sa testowane, Dane z Dvpy.

 • lysyzwyboru

  Oceniono 33 razy -1

  Niech Madryt podziękuję swojemu lewackiemu rządowi, który 8 marca dopuścił do 100 tysięcznego marszu kobiet pomimo, że w mieście stwierdzono już wówczas bardzo wiele zarażeń. No ale panie maszerowały pod hasłami walki z maczyzmem, patriachatem etc więc jak im zabronić... no to teraz mają.

 • alben albus

  Oceniono 15 razy -1

  Dobowo przebili Włochy, ale spokojnie Polska niebawem przebije póki na czas nie będzie "koronawirusowego stanu wojennego" bo PiS i A.D. Za wszelką ceną chcą mieć wybory 10 mają, a potem ...kto wie...obyśmy nie przebił Elo by o Hiszpanię razem wzięte... Zdrówko wszystkim.

 • sselrats

  Oceniono 4 razy -2

  Gdyby Hiszpania miala tyle ludnosci co Wlochy to na koniec dnia wczorajszego miala by 1061 zgonow zamiast 831.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX