Fundacja Siepomaga zbiera pieniądze na walkę z koronawirusem. Jest już prawie 12 mln zł

Fundacja Siepomaga prowadzi internetową zbiórkę pieniędzy, aby doposażyć polskie szpitale w sprzęt, który jest niezbędny w walce z koronawirusem. Do tej pory darczyńcy wpłacili na ten cel prawie 12 mln zł. Już na początku kolejnego tygodnia zakupione dzięki zbiórce artykuły trafią do pierwszych placówek medycznych.

Zbiórka Fundacji Siepomaga jest odpowiedzią na rosnące potrzeby polskich szpitali, w których coraz częściej zaczyna brakować środków ochronnych, takich jak rękawiczki czy maski. Sprzęt zakupiony dzięki zbiórce zostanie przekazany m.in. jednoimiennym szpitalom zakaźnym, które powstały po to, aby walczyć z pandemią koronawirusa.

Zobacz wideo Premier straszy kryzysem? Emilewicz: Po opanowaniu pandemii gospodarka odbije niemal następnego dnia

Koronawirus. "Przed nami prawdziwy sprawdzian z człowieczeństwa, empatii i odpowiedzialności"

W czwartek 19 marca organizatorzy zbiórki poinformowali, że pierwsze zakupione artykuły zostaną przekazane placówkom medycznym już na początku przyszłego tygodnia. Dodatkowo Fundacja Siepomaga pomoże szpitalom, przeznaczając na ten cel 5 mln zł, które zebrała, otrzymując 1 proc. podatku. 

"Pandemia koronawirusa wpływa na życie nas wszystkich. Przed nami prawdziwy sprawdzian z człowieczeństwa, empatii i odpowiedzialności. Dziękujemy tym, którzy mimo rosnącej paniki, zachowują rozwagę. Wierzymy, że sytuacja w kraju i na świecie szybko wróci do normy. To jednak zależy także od Ciebie! [...] Nie wiemy jeszcze, co przyniesie jutro, jednak jedno jest pewne – razem sprawiamy rzeczy niemożliwe i razem jesteśmy w stanie przetrwać, by wyjść z opresji jeszcze silniejsi. Razem wielką mamy MOC!" - czytamy w opisie zbiórki. 

Do tej pory (piątek 20 marca, godz. 13:15) zbiórkę wsparło ponad 160 tysięcy osób, które łącznie wpłaciły na walkę z koronawirusem prawie 12 milionów złotych. Zbiórkę można wesprzeć, wysyłając SMS-a, za pomocą płatności on-line lub przelewu tradycyjnego. Więcej informacji na temat zbiórki znajdziecie TUTAJ

Przeczytaj także:

Więcej o: