Brwinów. Policjant miał objawy grypopodobne. Cały komisariat na kwarantannie

Ze względu na objawy grypopodobne, jakie zaobserwowano u jednego z policjantów z Brwinowa, podjęto decyzję o tymczasowym zamknięciu komisariatu. Kwarantanną objęto ponad 20 osób. Policja czeka na wyniki funkcjonariusza.

O tym, że komisariat policji w Brwinowie został objęty kwarantanną, poinformowała na Twitterze Policja Warszawska. Z komunikatu wynika, że decyzja zapadła po tym, jak kwarantannie został poddany jeden z pracowników. Mężczyzna miał objawy przypominające grypę. Komisariat czeka na wyniki jego badań.

- Nie mamy informacji o tym, żeby funkcjonariusz miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Jednak podjęliśmy decyzję, aby czasowo odsunąć policjantów oraz pracowników komisariatu od pełnienia obowiązków, ze względu na to, że badany funkcjonariusz miał z nimi kontakt w ostatnich kilku dniach - mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak.

Policjanci z Warszawy i Pruszkowa na służbie w Brwinowie

Portal ustalił, że kwarantannie poddanych zostało ponad 20 pracowników i funkcjonariuszy komisariatu policji w Brwinowie. Aby zapewnić ciągłość służby, w najbliższym czasie na terenie gminy pracować będą policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie oraz Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Przeczytaj też:

Więcej o: