Koronawirus w Polsce. Zarekwirowane spirytus i wódka będą wykorzystane do dezynfekcji. Zgoda prokuratury

Prokuratura Krajowa oraz oddziały Krajowej Administracji Skarbowej przekażą szpitalom zarekwirowany przestępcom alkohol etylowy. Około 430 tysięcy litrów spirytusu i wódki będzie wykorzystanych na potrzeby dezynfekcyjne.
Zobacz wideo Policjanci zatrzymali mężczyznę, który uciekł ze szpitala w Zgierzu. Miał objawy sugerujące zakażenie koronawirusem

Walkę z epidemią koronawirusa wspiera swoimi działaniami m.in. Olsztyńska Krajowa Administracja Skarbowa. W ramach przeciwdziałania COVID-19 oddział ten przekazał już 1,5 tysiąca litrów alkoholu do dwóch szpitali: Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego i Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. 1000 litrów spirytusu otrzymała także Państwowa Straż Pożarna w Olsztynie.

Walka z koronawirusem. Prokuratura podjęła decyzję ws. zarekwirowanego spirytusu i wódki

Przekazywany przez KAS alkohol pochodzi z przestępstwa i był przeznaczony do zniszczenia. Prokuratura Krajowa zdecydowała jednak, że można go wykorzystać do przygotowania preparatów dezynfekujących.

Prokuratura Krajowa przekazała też, że również pozostały zatrzymany przez KAS alkohol etylowy zostanie przekazany instytucjom państwowym w trybie pilnym. Będą to zakłady opieki zdrowotnej, ale także straż pożarna, policja czy straż graniczna. Alkohol, na który składają się spirytus i wódka, zarówno w stanie skażonym, jak i nieskażonym, zostanie wykorzystany do dezynfekcji budynków, pomieszczeń i środków transportu. W ramach akcji PK i KAS przekazanych ma zostać około 430 tysięcy litrów spirytusu i wódki.

Przeczytaj także:

Więcej o: