Szósta ofiara koronawirusa. MZ: to młoda osoba. Potwierdzono nowe przypadki zakażeń

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 11 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. W komunikacie podano również, że szóstą ofiarą COVID-19 w kraju jest 27-letnia kobieta.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 11 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. W sumie liczba pacjentów leczonych z tego powodu na oddziałach zakaźnych szpitali wzrosła do 378.

Ministerstwo Zdrowia: szósta ofiara koronawirusa. To 27-letnia kobieta, która była w ciężkim stanie

Potwierdzone przypadki dotyczą trzech osób z województwa lubelskiego, trzech z województwa dolnośląskiego, dwóch z województwa wielkopolskiego oraz po jednej osobie z województw: podkarpackiego, podlaskiego i małopolskiego. Liczba zakażonych wynosi tym samym już 378 osób. 

"Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Łańcucie (województwo podkarpackie) zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem. To 27-letnia kobieta, która była w stanie ciężkim" - podało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze. Jak podaje dziennikarz RMF FM 27-latka zaraziła się od swojej matki, która wcześniej wróciła z Włoch. Młoda kobieta kilka dni temu w szpitalu urodziła dziecko. Nie cierpiała na żadne choroby przewlekłe, jednak po porodzie rozwinęła się u niej sepsa - według dziennikarza to właśnie było bezpośrednią przyczyną śmierci 27-latki. 

Łukasz Szumowski w rozmowie z "Rzeczpospolitą" apelował dziś o stosowanie się do zaleceń służb medycznych w kraju oraz przestrzeganie zasad kwarantanny lub ograniczanie przebywania w miejscach, gdzie gromadzi się dużo ludzi. - Mamy wybór: swoiste zamknięcie państwa i ograniczenie aktywności społecznej do minimum albo dziesiątki i setki tysięcy chorych, a do tego setki zmarłych - mówił minister zdrowia.

Więcej o: