Szósta ofiara koronawirusa. MZ: to młoda osoba. Potwierdzono nowe przypadki zakażeń

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 11 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. W komunikacie podano również, że szóstą ofiarą COVID-19 w kraju jest 27-letnia kobieta.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 11 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. W sumie liczba pacjentów leczonych z tego powodu na oddziałach zakaźnych szpitali wzrosła do 378.

Ministerstwo Zdrowia: szósta ofiara koronawirusa. To 27-letnia kobieta, która była w ciężkim stanie

Potwierdzone przypadki dotyczą trzech osób z województwa lubelskiego, trzech z województwa dolnośląskiego, dwóch z województwa wielkopolskiego oraz po jednej osobie z województw: podkarpackiego, podlaskiego i małopolskiego. Liczba zakażonych wynosi tym samym już 378 osób. 

"Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Łańcucie (województwo podkarpackie) zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem. To 27-letnia kobieta, która była w stanie ciężkim" - podało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze. Jak podaje dziennikarz RMF FM 27-latka zaraziła się od swojej matki, która wcześniej wróciła z Włoch. Młoda kobieta kilka dni temu w szpitalu urodziła dziecko. Nie cierpiała na żadne choroby przewlekłe, jednak po porodzie rozwinęła się u niej sepsa - według dziennikarza to właśnie było bezpośrednią przyczyną śmierci 27-latki. 

Łukasz Szumowski w rozmowie z "Rzeczpospolitą" apelował dziś o stosowanie się do zaleceń służb medycznych w kraju oraz przestrzeganie zasad kwarantanny lub ograniczanie przebywania w miejscach, gdzie gromadzi się dużo ludzi. - Mamy wybór: swoiste zamknięcie państwa i ograniczenie aktywności społecznej do minimum albo dziesiątki i setki tysięcy chorych, a do tego setki zmarłych - mówił minister zdrowia.

Więcej o:
Komentarze (489)
Szósta ofiara koronawirusa. MZ: to młoda osoba. Potwierdzono nowe przypadki zakażeń
Zaloguj się
 • antoszek22

  Oceniono 84 razy 76

  Widok z wczoraj plac zabaw godzina 16 i około 10 dzieci szalejących po boisku w wieku maksymalnie do 7 lat plus matka z dzieckiem w wózku i troje innych dorosłych w wieku 30 -35 lat .
  Może ta wiadomość otrzeźwi niektórych bo z obiegowych opinii dominuje jedna- nie mamy się czego bać, umierają stare dziady .To zasłyszane kilka dni wcześniej sklep osiedlowy.

 • Wesoły Sanitariusz

  Oceniono 90 razy 74

  To zła wiadomość dla tych, którzy olewają ide? niekontaktowania się w czasach epidemii, tylko dlatego, że są młodzi. Może chociaż taki sens będzie miała ta śmierć, pokazując, że nie ma osób całkowicie bezpiecznych. Smutne, gdy znika ktoś komu należało się jeszcze wiele lat...

 • fctheduck

  Oceniono 67 razy 57

  A gdzie jest nasz harcerzyk, dzielnie zbierający podpisy poparcia we wsiach i miasteczkach? A gdzie WUC? Tylko ten biedny minister, który nic nie może i nic nie ma oprócz mikrofonu?

 • louisianne

  Oceniono 55 razy 53

  Mam wrażenie ze sporo osób nie rozumie, co znaczy, ze osoby starsze i przewlekle chore są w grupie podwyższonego ryzyka. To znaczy, ze właśnie te osoby są najbardziej narażone na powikłania, a nie ze młodzi i zdrowi maja gwarancje, ze nie umrą. Takich gwarancji nigdy nie ma. Osoba młoda i zdrowa tez może umrzeć w wyniku covid/grypy/zapalenia płuc itd. Najczęściej wynika to z niewspółmiernie silnej reakcji układu odpornościowego, która prowadzi do rozwoju tak mocnego stanu zapalnego, ze w rezultacie prowadzi do niewydolności wielonarządowej (tak w skrócie). Nie wiadomo dlaczego niektórzy młodzi i zdrowi ludzie tak reagują.

 • cadima1946

  Oceniono 83 razy 47

  Takie informacje powinien narodowi przekazywac duda...byloby mniej dramatycznie a moze nawet sympatycznie , z minka bobaska.

 • tekas

  Oceniono 46 razy 38

  Dopóki nie będzie odgórnego ZAKAZU wychodzenia z domów, łażenia na place zabaw , itp itd to ilość zakażeń będzie rosła ! No ale ?"harcerzyk duduś " daje przykład, hajda w Polskę, brylujemy, podnosimy morale i poczucie, że ktoś się nami opiekuje! Teraz bardziej niż kiedykolwiek pokazuje, że jest NIKIM, TOTALNE DNO!
  GRA TYLKO NA SIEBIE I PIS!

 • kuku666

  Oceniono 61 razy 35

  Średnia wieku zmarłych we Włoszech: 81 lat
  Średnia wieku zmarłych w Polsce: 59 lat

  Bijemy rekordy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX