Koronawirus. Michał Dworczyk: "Środków ochrony medycznej jest oczywiście za mało"

Podczas konferencji prasowej na temat koronawirusa Michał Dworczyk przyznał, że środków ochrony medycznej jest w Polsce za mało. - To problem, z którym boryka się nie tylko Polska, ale i cała Europa - stwierdził szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W piątek 20 marca po godzinie 10 odbyła się konferencja prasowa szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka na temat koronawirusa. Dziennikarze zapytali go m.in. o zapasy środków ochronnych, ponieważ media obiegają doniesienia o tym, że lekarze i pielęgniarki obawiają się, iż niebawem zabraknie takich artykułów jak rękawiczki czy maski ochronne. 

- Mamy podstawowy zapas środków ochronnych, medycznych, jeśli chodzi o bieżące funkcjonowanie szpitali zakaźnych (...). Natomiast środków ochrony medycznej jest oczywiście za mało, jest to problem, z którym boryka się nie tylko Polska, ale i cała Europa. Poprzez różne agendy rządowe intensywnie pracujemy nad tym, żeby na bieżąco uzupełniać te braki - powiedział Michał Dworczyk.

Szef KPRM dodał, że bieżące zaopatrzenie szpitali zakaźnych dla personelu medycznego i osób potrzebujących nie jest zagrożone. Stwierdził jednocześnie, że zaopatrzenie wszystkich placówek jest problemem, ale rząd pracuje nad tym, aby go rozwiązać.

Zobacz wideo Policja w Europie sprawdza stosowanie się obywateli do nowych przepisów

Dworczyk: Ministerstwo Aktywów Państwowych pracuje nad zdynamizowaniem prac Agencji Rezerw Materiałowych

Zapytany o to, czy to zbyt mała ilość środków ochronnych była powodem zmian w szefostwie Agencji Rezerw Materiałowych, Michał Dworczyk odmówił komentarza. 

- Ja mogę powiedzieć jedno, że według mojej wiedzy, nowy szef Agencji Rezerw Materiałowych to jest osoba, która przez wiele lat tam pracowała, w związku z tym na pewno Agencja będzie funkcjonowała dobrze. Wiem, że Ministerstwo Aktywów Państwowych teraz dokłada starań, żeby zdynamizować jeszcze bardziej prace Agencji - powiedział szef KPRM. 

Przeczytaj też:

Więcej o:
Komentarze (73)
Koronawirus. Michał Dworczyk: "Środków ochrony medycznej jest oczywiście za mało"
Zaloguj się
 • niko8472

  Oceniono 29 razy 25

  Jakże to? Za mało środków? Mimo idealnego, wielomiesięcznego przygotowania? Wina Tuska!

 • xzbc

  Oceniono 27 razy 25

  A premier w wywiadzie zapewniał ,że rząd przygotowywał się od paru miesięcy .To na czym te przygotowania polegały jak sprzętu ochrony jest za mało ?

 • arreis65

  Oceniono 23 razy 21

  no ale jak to, przecież szmateusz morawiecki powszechnie znany kłamca mówił "Rozpoczęliśmy te przygotowania parę miesięcy temu, kiedy usłyszeliśmy, bodaj 9 stycznia, o przypadkach koronawirusa. Później te przygotowania rosły, czy były coraz bardziej zaawansowane, z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień"
  kooorwa, znowu kłamał !!!!!

 • ar.co

  Oceniono 22 razy 20

  Europa to Europa, wiadomo, nawet widelców nie mają, ale jakże to tak - w Polsce za mało? To na czym polegały te wielomiesięczne przygotowania, którymi chwalił się Morawiecki? Przynajmniej przedwczoraj, bo już wczoraj kłamał coś zupełnie innego...

 • magda_breslau

  Oceniono 21 razy 19

  Ojej.

  To bardzo przepraszam, ze wiedzac o nadchodzacej pandemii od minimum 6 tygodni nie postaralam sie zalatwic srodkow ochrony medycznej dla kazdego czlonka rzadu, szczegolnie dla tych, ktorzy walcza z wirusem na pierwszym froncie, jak Adrian Duda, oraz dla szczegolnie zasluzonych towarzyszy po raz kolejny internowanych u mamy w kuchni, jak Jaroslaw Polske Zbaw.

 • sector23

  Oceniono 18 razy 16

  Błazen za pieniądze podatników. Gorzej, że nieudacznik.

 • hamsterx

  Oceniono 13 razy 13

  Jeszcze niedawno słyszałem z ust morawieckiego że rzad zajmuje się tym problemem od kilku miesięcy i nie rozwiązał problemu środków ochrony osobistej?
  Jak to możliwe?

  PS morawieckiemu nawet nie wierzę że ma na imię mateusz

 • brutalnaprawda

  Oceniono 12 razy 12

  No, to towarzyszu do roboty ! Za coś wam się przecież płaci, nie tylko za lans i kłamanie "w imię partii" !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX