Europoseł Adam Jarubas zakażony koronawirusem. "Wyjdę z tego i wszyscy z tego wyjdziemy"

Adam Jarubas, świętokrzyski eurodeputowany Polskiego Stronnictwa Ludowego poinformował na swoim profilu na twitterze, że jest zakażony koronawirusem. Polityk przebywa obecnie w szpitalu i - jak sam pisze - czuje się dobrze.

- Moi drodzy, przeprowadzono u mnie test na obecność COV19. Okazał się pozytywny. Jestem w szpitalu i czuję się dobrze. Wyjdę z tego i wszyscy z tego wyjdziemy. Musimy - napisał europoseł na swoim koncie na Twitterze. Polityk podziękował również pielęgniarkom i lekarzom. - Pamiętajcie: #zostańwdomu. Bądźcie zdrowi! - dodał.

Koronawirus nie tylko u Jarubasa. Zakażony również wiceminister rolnictwa - Ryszard Kamiński

To już drugi polski polityk, u którego potwierdzono dziś zakażenie koronawirusem. Dziś rano Szef KRPM Michał Dworczyk potwierdził, że patogen wykryto również u jednego z wiceministrów rolnictwa. Resort potwierdził później, że chodzi o wiceministra Ryszarda Kamińskiego. Dworczyk informował, że w związku z wykryciem zakażenia poddano kwarantannie całe ministerstwo musiało przejść na zdalny tryb pracy, ponieważ zostało objęte kwarantanną (więcej na ten temat: Dworczyk: Wiceminister rolnictwa zakażony koronawirusem. Kierownictwo resortu poddane kwarantannie).

Pierwszą osobą w polskim rządzie, u której wykryto koronawirusa, jest minister środowiska. Michał Woś informował, że poddał się kwarantannie po tym, jak dowiedział się, że zakażony koronawirusem jest jeden z pracowników Lasów Państwowych, z którym miał wcześniej kontakt.

Zobacz wideo Opustoszałe ulice europejskich miast. Kraje wprowadzają ograniczenia w poruszaniu się
Więcej o: