Borys Budka: Andrzej Duda wykorzystuje całą sytuację do promowania swojej osoby

- Andrzej Duda wykorzystuje całą sytuację do promowania swojej osoby - powiedział gość Porannej Rozmowy Gazeta.pl Borys Budka. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej podkreślił, że decyzja o nieprzełożeniu wyborów prezydenckich jest "nieodpowiedzialna" ze strony głowy państwa.

W piątek gościem Łukasza Rogojsza w Porannej Rozmowie Gazeta.pl był poseł na Sejm Borys Budka. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej stwierdził, że pandemia koronawirusa to "trzęsienie ziemi dla światowej gospodarki".

Niestety spadek wartości złotego powoduje w ostatnim czasie określone perturbacje i tutaj potrzebne są konkretne działania. Dla nas, dla Koalicji Obywatelskiej, najważniejsze jest to, abyśmy ratowali przedsiębiorców i miejsca pracy, czyli, aby państwo dało realne wsparcie w tym okresie, który jest dla nich najcięższy, aby żadna polska firma nie została zamknięta, a żaden polski pracownik nie stracił pracy

- powiedział Borys Budka. Jak dodał, opozycja ma konkretne rozwiązania, ponieważ jest po licznych konsultacjach z przedsiębiorcami. Podkreślił, że mimo zapewnień premiera Mateusza Morawieckiego, Polska nie była i nie jest przygotowana na ten kryzys.

Ktoś, kto nie ma możliwości zarobkowania, powinien dostać od państwa świadczenie w wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę. Również powinna być dopłata dla tych pracodawców, którym obniżyły się obroty/przychody na skutek ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa, ale którzy zagwarantują, że nie będą zwalniać pracowników

- stwierdził przewodniczący PO. Dodał, że opozycja proponuje całkowite zawieszenie przymusu płacenia składek na ubezpieczenia społeczne przez trzy miesiące przez osoby, których dotknęły restrykcje związane z koronawirusem.

Nie przyjmuję takiej narracji - która moim zdaniem jest nieprawdziwa - jakobyśmy byli świetnie przygotowani, o czym mówi premier Morawiecki. Jeżeli słyszę, że od kilku miesięcy rząd pracował nad rozwiązaniami kryzysowymi, to wystarczy pójść do jednego czy drugiego szpitala. Wystarczy zobaczyć, jak wielu środków ochrony osobistej brakuje. To wreszcie należy zapytać, dlaczego polscy pracownicy i przedsiębiorcy nie otrzymują tych świadczeń

- powiedział Borys Budka. Polityk podkreślił, że w Polsce jest stan klęski żywiołowej, dlatego majowe wybory prezydenckie powinny być przeniesione. Dodał, że jest to "nieodpowiedzialne" ze strony prezydenta Andrzeja Dudy. Zaznaczył, że wykorzystuje on całą sytuację do "promowania swojej osoby".

Więcej o:
Komentarze (59)
Borys Budka: Andrzej Duda wykorzystuje całą sytuację do promowania swojej osoby
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 19 razy 9

  Najśmieszniejsze, że pana Anżeja zaczęli makijażyści robić na "zmęczonego". Od wczoraj trafia przed kamery z podkrążonymi oczkami i lekko nieświeżą cerą. Hollywood przy pisiorach to amatorzy..

 • loneman

  Oceniono 8 razy 6

  Zrozumcie goscia, boi sie przegranej i masy problemow nie liczac megakasy co pojdzie w diably roznych okazji by na koszt panstwa sobie pojezdzic i gwiazdorzyc a skoro taki '"niezlomny"' i lezy plackiem przed klerem oraz preziem to choc wirusowi sie postawi, taki on "odwazny" 😜🤡😏

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 14 razy 6

  pisie trolle dostały swoja działkę z 2 miliardów na propagandę???

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 11 razy 5

  Państwo Polskie NIE ISTNIEJE
  Zastąpiło je księstwo pisowskie.

 • zbych.lagunkaxx18

  Oceniono 6 razy 4

  może ktoś zarażony się odważy i podrzuci PADalcowi co nie co

 • junk92508

  Oceniono 8 razy 4

  "Nad wszystkim czuwa gospodarz domu, nie da on krzywdy zrobić nikomu, zawsze pomoże, o każdej porze, o mój Boże"

  Du.a to prawdziwy Anioł

 • jojo2015

  Oceniono 9 razy 3

  Każdy funkcjonariusz PiS to musi być koniecznie bydlę, jak ten; Brudziński Joachim Jojo wyleciał ze szkoły za rozbój i kradzież, której dokonał na torach przed budynkiem szkoły – mówił wicedyrektor szkoły i przewodniczący szkolnego zespołu wychowawczego Czesław Hinc.
  – Matka poszkodowanego chłopca powiadomiła mnie, że Jojo okradł jej syna, który zamiast do internatu wrócił z płaczem do rodzinnego domu.

  W tym samym dniu Joachim przyznał się do winy i został skreślony z listy uczniów i wypisany z internatu. Hinc żałuje, że po roku dał Brudzińskiemu jeszcze raz szansę i przyjął go z powrotem. Mówi, że po tym, jak Brudziński wrócił do szkoły, wielu uczniów zgłaszało pretensje, że taki łobuz został zrehabilitowany przez dyrekcję. Twierdzili, że kradzież na torach to nie jedyne przestępstwo, jakiego dopuścił się Jojo. Niektórzy uczniowie donosili na przykład, że przed wpadką jeździł specjalnie kilkadziesiąt kilometrów pociągiem, aż do Wolina, aby na tej trasie okradać młodszych mieszkańców internatu. Wicedyrektor szkoły nie przeprowadził dochodzenia w tej sprawie, ponieważ Brudziński już raz poniósł karę.

 • jojo2015

  Oceniono 13 razy 3

  Pisowcy to ludzie żyjący w środowisku, w którym ciągle się kłamie, po pewnym czasie mają w głowach głównie fałszywe informacje o wszystkim, co ich otacza. Żyją w matriksie, w fałszywej rzeczywistości i nie odróżniają jej od prawdziwej. Nie wiedzą już, że kłamią. Uważają swoje kłamstwa za prawdę, a jeśli twarde zderzenia z rzeczywistością są bolesne, to znaczy, że świat jest zły, a my cierpimy, my szlachetni”

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX