Dworczyk: Wiceminister rolnictwa zakażony koronawirusem. Kierownictwo resortu poddane kwarantannie

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk poinformował na antenie TVP Info, że jeden z wiceministrów rolnictwa jest zakażony koronawirusem. "W konsekwencji całe kierownictwo ministerstwa rolnictwa zostało poddane kwarantannie" - dodał.

Szef KRPM Michał Dworczyk był dziś rano gościem TVP Info. W trakcie wywiadu poinformował, że wśród zakażonych koronawirusem jest jeden z wiceministrów rolnictwa. Szef kancelarii premiera nie podał jednak, o którego z wiceministrów dokładnie chodzi. Powiedział, że informowanie o zakażeniu "to jest prywatna decyzja osób chorych".

– Nie chcę mówić o kogo chodzi, nie znam szczegółów zakażenia. To kolejny przypadek w rządzie osoby, która zachorowała – mówił. Pierwszą osobą w polskim rządzie, u której wykryto koronawirusa, jest minister środowiska. Michał Woś informował, że poddał się kwarantannie po tym, jak dowiedział się, że zakażony koronawirusem jest jeden z pracowników Lasów Państwowych, z którym miał kontakt.

Zobacz wideo Szef KPRM: Wprowadziliśmy możliwość pracy zdalnej, namawiamy do tego

Dworczyk o koronawirusie w ministerstwie rolnictwa: Minister Ardanowski objęty kwarantanną

- Minister Ardanowski też jest objęty kwarantanną domową. Pracuje z domu i bierze udział w spotkaniach w trybie wideokonferencji - wyjaśnił dalej Michał Dworczyk.

Dworczyk początkowo nie ujawniał szczegółów zakażenia, ani personaliów wiceministra. - Mogę powiedzieć tyle, że wczoraj w godzinach wieczornych dowiedzieliśmy się, że mamy kolejny przypadek w rządzie osoby, która zachorowała, a w konsekwencji całe ministerstwo musiało przejść na zdalny tryb pracy, ponieważ zostało objęte kwarantanną - mówił w TVP Info.

Jak poinformował później sam resort, zakażony koronawirusem jest wiceminister Ryszard Kamiński.

Więcej o: