Koronawirus w Chinach. To już druga doba bez nowych lokalnych przypadków zakażenia

We czwartek 19 marca w Chinach nie odnotowano ani jednego nowego lokalnego przypadku zakażenia koronawirusem. Wszystkie osoby, u których zdiagnozowano wczoraj wirus SARS-CoV-2, to osoby, które przyjechały do Państwa Środka z zagranicy.

Nowe statystyki dotyczące liczby zakażonych w Chinach przekazała tamtejsza Narodowa Komisja Zdrowia. Z raportu za dzień 19 marca wynika, że stwierdzono 39 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, ale wszystkie osoby nim dotknięte to ludzie, którzy przyjechali do Chin z zagranicy. Podobnie jak dzień wcześniej, nie zarejestrowano żadnego przypadku zakażenia lokalnego. We czwartek z powodu koronawirusa zmarły trzy osoby, a 730 pacjentów zostało uznanych za wyleczonych i zwolniono ich ze szpitali.

Zobacz wideo Opustoszałe ulice europejskich miast. Kraje wprowadzają ograniczenia w poruszaniu się

Koronawirus w Chinach. Zmarło ponad 3 tys. osób, ponad 71 tys. wyleczono

Z informacji, jakie podała Narodowa Komisja Zdrowia Chin wynika, że od początku epidemii do godziny 24 w czwartek 19 marca w Państwie Środka odnotowano 80 967 przypadków zakażenia koronawirusem. 3248 zakażonych zmarło, a 71 150 pacjentów wyleczono i wypisano ze szpitali. Pod opieką lekarzy w dalszym ciągu jest 6569 osób, w tym 2136, których stan jest poważny.

Przeczytaj także: