Ministerstwo Zdrowia: Kolejne 32 przypadki zakaenia koronawirusem

W czwartek wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowao o kolejnych 32 przypadkach zakaeniach koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotycz wojewdztw: mazowieckiego, lskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, podkarpackiego, maopolskiego, zachodniopomorskiego i dolnolskiego.

"Mamy 32 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych" - przekazało w czwartek wieczorem Ministerstwo Zdrowia. Potwierdzone przypadki dotyczą: 16 osób z woj. mazowieckiego, 6 osób z woj. lskiego, 5 osób z woj. lubuskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, podkarpackiego, małopolskiego, zachodniopomorskiego i dolnolskiego.

Koronawirus. MZ potwierdziło 32 nowe przypadki. W sumie w Polsce odnotowano 355 przypadków zakażenia

Resort poinformował też, że w wyniku powtórzenia badań, których wyniki ostatecznie okazały się ujemne, jedna osoba z Biaegostoku i jedna z Wałbrzycha zostały wyłączone z dotychczasowych potwierdzonych wyników.

Jak dotąd w kraju odnotowano łącznie 355 przypadków zakażenia. 5 osób zmarło.

Zobacz wideo Koronawirus. PGE Narodowy zachęca do zostania w domu. Pojawił się napis na elewacji

W związku z pandemią koronawirusa w Polsce hospitalizowanych jest obecnie 871 osób. Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia w kwarantannie domowej przebywa 28440 osób, a blisko 49 tys. jest objętych nadzorem epidemiologicznym.