Monako. Książę Albert II zakażony koronawirusem

Jego stan zdrowia nie budzi obecnie żadnych obaw - informuje Pałac Książęcy. Książę Albert jest pierwszą głową państwa na świecie, która zachorowała na nowy typ patogenu.

Albert II, książę Monako pozytywnie przeszedł test na obecność Covid-19. 62-latek jest pod stałą opieką swojego lekarza prowadzącego i specjalistów z Centrum Szpitala Księżniczki Grace. - Książę Albert kontynuuje pracę w swoim biurze w prywatnych apartamentach. Jest w stałym kontakcie z członkami swojego gabinetu, rządem i najbliższymi współpracownikami - czytamy w komunikacie służb prasowych pałacu.

Komunikat został opublikowany cztery dni po tym, jak opinia publiczna dowiedziała się, że zakażony jest minister stanu Serge Telle.

Dwa dni temu książę Albert zwrócił się do rodaków z apelem, by unikali niepotrzebnego przemieszczania się, gdyż jest to - jak to ujął "główna przyczyna rozprzestrzeniania się wirusa". 

Zobacz wideo Policja w Europie sprawdza stosowanie się obywateli do nowych przepisów

Albert II kasięciem Monako od 2005 r.

Albert II Grimaldi urodził się 14 marca 1958 r. Jest synem Rainiera III, księcia Monako i Grace, księżnej Monako. W 1981 roku ukończył nauki polityczne w Amherst College w Amherst w stanie Massachusetts w Stanach Zjednoczonych. Od 2011 r. jego żoną jest Charlene Wittstock, z którą mają dwoje dzieci: Gabrielę oraz Jakuba.

Albert II, który księciem Monako jest od 6 kwietnia 2005 r., był również pięciokrotnym reprezentantem swojego kraju na zimowych igrzyskach olimpijskich w bobslejach.

Czytaj więcej: 

Więcej o: